ALGI VE AKIL


Nazmi KARAHASANOĞLU

Nazmi KARAHASANOĞLU

05 Temmuz 2019, 09:15

Vatan, Millet, Bayrak ve Mukaddesat gibi değerlerine gönülden bağlı olmayan, bu değerleri her şeyin üstünde tutmayan ve gerektiğinde bu değerler için tüm varlığı ile mücadele etmeyen toplumlar, algı operasyonlarından çok rahat bir şekilde etkilenmektedir.

Algı yönetimleri hem geçmişte hem de günümüzde bir toplumu zayıflatmak ve parçalamak için kullanılan en etkili yöntemlerden biridir.

Sultan Abdülhamit Han’ın 33 yıl süren iktidarında onu devirmek için gerek içte gerek dışta tamamı iftira ve yalanlarla dolu algı yönetimleriyle, düşmanlarının dahi vatanseverliğinden en küçük bir şüphe duymadıkları halde ulu Hakan görevden uzaklaştırılmış ve Osmanlı İmparatorluğu paramparça edilmişti.

Ülkemizin demokrasiye geçtiği 1950’li yıllarda yurdumuzun dört bir yanında büyük bir seçmen kitlesine ulaşan Rahmetli Adnan MENDERES en verimli ve en güçlü döneminde algı operasyonlarıyla görevden alınmış, milyonlarca destekçisi olmasına rağmen idam edilmesi önlenememişti.

Yakın tarihimizin Milli ve Yerli Lideri Rahmetli Erbakan dönemini hepimiz hatırlayalım. Milli Kalkınma Modeli, Denk Bütçe, Ağır Sanayi Hamlesi sözleri ile tüm ülkeye yeni bir enerji, yeni bir heyecan verdiği, memurların, işçilerin, köylülerin ve esnafın maddi refaha ulaştığı dönemde algı operasyonları devreye girdi. Bir anda Fadime ŞAHİNLER, Ali KAKLANCILAR, ACZMENDİLER TV kanallarında Uğur DÜNDAR eşliğinde boy göstermeye başladılar. Bu algı operasyonları işe yaramış ve ERBAKAN-ÇİLLER hükümeti hiçbir zaman yerli ve milli olmayan DEMİREL’in Demokrasi dışı hamlesi ile görevden uzaklaştırıldılar.

Tarihimizin en kanlı ve kahpe darbesi 15 TEMMUZ için bile Kontrollü Darbe diyenler, yıllarca iktidara gelememenin ezikliği ile algı operasyonlarının başrol oyuncuları değil midir?

Son 15 yılda ülkemiz gerek yurt içinde gerekse yurt dışında büyük hamleler yapmış, Türk Milleti yine tarihin sahnesine çıkmıştır. Kürt sözcüğünün ve Arabeks şarkı söylemenin bile yasak olduğu günleri unuttuk.

Başörtülü kızlarımızın üniversite kapılarında çektiği zulmü, SSK’lıların taneyle aldığı ilaçlı günleri, gaz yağı, sana yağı, tüp ve benzin kuyruklarını unuttuk. İMF denen tefeciyi hatırlamıyoruz bile.

Askeri silahlarının hemen hemen tamamını batının çöplüğünden temin eden bir ülkeden modern silahlarının yüzde 70’ini üreten bir ülke haline gelmemiz ilgimizi bile çekmiyor.

Algı yönetimleriyle ülkeleri paramparça olmuş, İslam ülkelerini zaten aklımıza bile getirmiyoruz .Algı yönetimiyle esir olan beynimizin çalışmayan hücreleriyle ‘’ Batı yaptıysa doğrudur’’ mantığı ile hareket ediyoruz.

Son seçimlerde ittifakların oluşmasıyla son 40 yılda 40 binden fazla canımıza mal olan PKK terör örgütünü algı operasyonlarıyla bize meşru ve şirin göstermeye çalışanların tehlikeli oyunuyla karşı karşıyayız. En tehlikeli olanı ise sizin gibi görünen ancak ülkesinin bekası için sizinle aynı hassasiyetleri paylaşmayan insanların sayısının her geçen gün artmasıdır.

Ülkemizde ana muhalefet partisinin İstanbul İl başkanının PKK ile ilgili söyledikleri ve bu söylemlerin taraftar bulması çok acı bir durum olsa gerek.

‘’İrtica’’ sözcüğü ile Rahmetli ERBAKAN’ ı görevden uzaklaştıranlar şimdide son 15 yılda şaha kalkmış ülkemin cumhurbaşkanını ‘’yolsuzluk, diktatör’’ gibi söylemler üzerine kurulmuş algı operasyonları ile zayıflatmaya çalışmaktadır.

Bu durum o kadar ileri gitmiş olacak ki Cumhurbaşkanımızın G 20 zirvesindeki duruşu ve görüşmeleri bile bu cenahı çok rahatsız etmiştir.

Bir taraftan Lüt Kavmi’nin yaşadığı rezillikleri sokakta özgürce yaşayanlar, diğer taraftan ‘’özgürlük istiyoruz’’ naraları atabiliyor.

Bizler bin yıldan fazladır bu topraklara kök salmış ve köklerini aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulamış Müslüman Türk Milleti’nin evlatları olarak bu algı operasyonları karşısında aklımızın gücünü kullanarak vatanımızın, bayrağımızın, mukaddesatımızın yanında yer almayı başarabilirsek hepimizin ortak hayali olan büyük ve güçlü Türkiye hayaline ulaşacağımıza inancım tamdır.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.