GENÇLERİMİZ İÇİN


İdris Durmuş

İdris Durmuş

09 Mayıs 2019, 11:31

     Son zamanlarda özellikle kırsal alanlarda çocukların kaybolması, sonrasında da hepimizi derinden üzen  haberlerini alıyoruz. Çocuklara yapılan her türlü kötü muamele insanlıktan çıkmış, içimizdeki psikopat ve canilerin ruh dünyalarının dışa yansıması oluyor. Bu tür mahlukların bir an önce tespit edilmeleri ve kötülük yapmaya fırsatları olmadan gerekli işlemler yapılmalıdır. Suç oluşmadan önlemek en güzel çözüm olsa gerek. Lakin bilemiyorsunuz ki kimin ruh hali nedir, nasıl hayata bakıyor? Bir sapık kirli emelini gerçekleştirmeden nasıl anlaşılır bilemiyorum, lakin yine de yapılacak bir şeyler olmalı. Problemi kaynağında çözüme ulaştırmak lazım. Daha doğrusu ruhsal planda her türlü kötülüğün odağı haline getirecek unsurların başlangıçta yok edilmesi, nötr duruma getirilmesi gerekiyor. Şiddet, cinsellik, sapkınlık,  ne derseniz deyin bu psikolojiye sürükleyen her türlü odak, maretyal, görsel yayın ne olursa olsun uzmanlarca değişik yönleriyle bilimsel çalışmalarla eylem planı oluşturularak toplumu kapsayıcı olmalıdır. Özellikle gençlerimizi ne etki altına bırakıyorsa, onları insan olma onurundan uzaklaştırıp bir cani yapıyorsa bu kronikleşen virüs başlangıcında yok edilmelidir. Yani sivrisinekle mücadele değil, bataklıkla mücadele olmalıdır.

     Kişileri hayata bağlayıcı, ben merkezli değil, biz merkezli, topluma faydalı, vatanını milletini seven, idealist bireyler olarak yetiştirmek için topyekün bir seferberliğe girilmesi gerekiyor. Aileden başlayarak apartmanda, sokakta caddede, mahallede hep iyilik seferberliği içerisinde hoşgörülü, duyarlı bireyler ile problem aşılabilir. En büyük görev eğitimcilere düşüyor. Toplumun hep bir adım önünde olan eğitim ordumuz ile bu problemi aşacağımıza inanıyorum. Bağımlılık yapan her türlü kötülüğün yansıması önce kişilerin kendilerine zarar verir. Sonrasında da ailesi ve çevresine zarar sirayet eder. Günümüzde çepeçevre bu tehdit karşısında daha karmaşık çözüm yolu olsa da toplum olarak, yalnızlaşan ve dışarıya adeta kendini kapatan bireyleri sanal alemden koparıp gerçek hayatla buluşturmanın adımları atılmalıdır. Sanal alem hep gençlerimize kötülüğe giden yolda ucu açık girdaplara sokmadan iradeleri doğrultusunda gerçekle yüzleşebilmeliler. En azından fırsat vermeliyiz onlara.

    Zor değil, hemen yakınımızda çözüm. Yeter ki istenilsin.

    Başka bir yazımda buluşana kadar kalın sağlıcakla…

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.