“Gazze bizimdir”

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), İsrail ordusunun Gazze’de yaptığı zulme tepki gösterdi. TÜGVA üyeleri, İslam dünyası mensuplarına seslenerek birlik olma çağrısında bulundular.

“Gazze bizimdir”
Melis Sütşurup
Melis Sütşurup
18 Kasım 2019 Pazartesi 10:48

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği üyeleri, son günlerde aratarak devam eden Gazze saldırılarına tepki göstermek üzere öğle namazı sonrasında Kubbeli Camii’nin önünde bir basın açıklaması yaptılar. TÜGVA Yalova İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz, açıklamasında şunları söyledi: “Siyonist terör çetesi İsrail’in son günlerde, Gazze’ye yönelik artan hain saldırıları sonucu, yüreklerimizi derinden sarsan kayıpların haberini almış bulunmaktayız. Bununla beraber terör örgütü İsrail’e karşı yiğitçe savaşan, ilk kıblemizin bulunduğu mukaddes toprakların namusu için canını hiçe sayan yiğit kardeşlerimizin şahadet muştularını alıyoruz. İnsanlık tarihinin gördüğü en büyük zulümlerden biri, Filistin’de işlenmeye devam etmektedir. Dünyanın sessiz kaldığı bu acı hadiseye karşı, tüm mazlumların ümidi olan Türkiye’den bir ses, bir nefes, bir yumruk olmanın niyazı içindeyiz. TÜGVA teşkilat mensupları olarak bugün burada tüm dünyaya hatırlatmak isteriz ki; Türkiye, tarihin kendisine yüklediği kutsal misyonunu ifa edecek; din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin tüm mazlumların hakkını savunmaya daha gür sesle devam edecektir. Şimdi kendilerini dünyanın efendisi, geri kalanını da köle olarak gören; kendisinden başkasına yaşam hakkı tanımayan bu vahşi ve saldırgan güruhun durdurulması için bütün insanlığı göreve davet ediyoruz. Üzerlerinde yeni üretilen silahların tatbikatının yapılmasına göz yumulan, kimseye hesap verme gereği duyulmadan çocukları öldürülen, kadınlarının namuslarına tasallut edilen, ilk kıblesine el uzatılan İslam dünyasının mensuplarına sesleniyoruz; daha neyi bekliyorsunuz? Daha ne kadar kendi kardeşlerinizin feryadına, ümmetin meselelerine sağır ve dilsiz kalacak; görmezden geleceksiniz? Filistin, dar bir coğrafyada bulunan Müslüman bir azınlığın meselesi değil, tüm İslam aleminin meselesidir. O halde gelin şimdi hep birlikte haykıralım; Filistin bizimdir, Gazze bizimdir, Kudüs bizimdir. Kanımızın son damlasına kadar, bu zulmü durdurmak için mücadele etmek en aslî görevimizdir. Ey İman edenler. Hangi düşünce ve güç dengesi sizi Allah yolunda mücadele etmekten, hakkı müdafaa etmekten alıkoyuyorsa bilin ki bu Allah’ın razı olduğu bir şey değildir. Bu ateş bir gün sizi de kolları arasına almadan harekete geçiniz. Irk, meşrep ve mezhep taassubunu bir kenara bırakıp siz ey Müslümanlar, Allah yolunda birleşiniz. Şüphesiz ki Allah’ın yardımı inananlarla beraberdir.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.