İnce’den, Arınç’a inciler

CHP Grup Başkanvekili, Yalova CHP Milletvekili Muharrem İnce, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a, Yalova'dan göndermede bulundu.

            İnce’den, Arınç’a inciler
19 Şubat 2018 Pazartesi 14:18

     İnce,  ‘Atatürk denince benim ne anladığımı merak ediyorsa Bülent Arınç, Atatürk denince ben Cumhuriyet'i anlıyorum. Bağımsızlığımızın mimarını anlıyorum. Bu topraklarda adam gibi yaşamayı anlıyorum. Atatürk denince ben dik durmayı anlıyorum. Aklıma da hep bunlar geliyor Atatürk denince. Bülent Arınç denince de benim aklıma şeyinin şey ettiğinin şeyi geliyor. Bülent Arınç, siyasette final yapacak herhalde parti tüzüğüne göre ama kötü bir final yapacak, onu bekliyorum. Onun benimle yaptığı karşılaşmanın finalini henüz yapmadık. Yani Bülent Arınç bugün böyle konuşur, yarın başka konuşur. Onun huyudur o. 2011 yılında twitter mesajında bakın ne yazıyor: 'Eşimle birlikte o muhteşem parçayı, Vardar Ovası'nı büyük bir keyifle dinliyorum'. 2011'de böyle diyor, 2013'te içinde rakı geçiyor, ben gittikten sonra çalın o parçayı diyor. Meşhur huyları bunun. 2006'da yaptığı bir açıklamada Meclis'te bir tane Arınç soyadlı çalışan yoktur demişti. Yoktur böyle bir şey demişti kadrolaşma iddialarına verdiği cevapta. Ben de sonra yeğenini sorunca, hiçbir şey söyleyememişti. Kendi yeğenini Meclis'te işe almıştı, kendi Meclis başkanı olarak bunu yapmasına rağmen Arınç soyadlı kişi yok demişti.  Yine Yalova'da meşhur biri demiş ya benim için. Bülent Arınç'ın çevresinde daha meşhur insanlar var aslında. Mesela neye baksın? Kendi genel sekreteri yaptığı kişiye baksın, o benden daha meşhurdur. Mesela arıyorsa, eski arkadaşları eski bakanları Sayın Güldal Akşit'in eşinin kaleme aldığı bir rapor var. O raporu okusun, daha meşhur insanlar çevresinde olduğunu anlayacaktır. Yine mesela daha meşhur insanlar arıyorsa, kardeşinin arkadaşlarına baksın. Kıbrıs'ta tatil yaptığı, fotoğraf falan lazımsa göndereyim kendisine. Kardeşinin Kıbrıs'ta yaptığı tatilde o fotoğraf karesinde kimler var. Onlar çok meşhur. O fotoğraf karesine baksın. Yine çok yakın arkadaşı, sevgili dostu, milletvekili yaptı birisini. O milletvekilinin 2012 yılı Ocak ayının 25'inde Danıştay 8'inci Dairesi'nin kararına baksın. İstiyorsa yardımcı olurum kendisine. Tüm bunları anlatabilirim ona. Milletvekili arkadaşının meşhurluğuna baksın, genel sekreteri yaptığı kişinin meşhurluğuna baksın, kardeşinin tatil arkadaşlarının meşhurluğuna baksın, istiyorsa bunların belgelerinin hepsini kendine gönderebilirim’ dedi.

İnce, "Türkiye'nin en büyük göçmen kenti Bursa'dır. Bülent Arınç Bursa'ya yakışmıyor. Vardar Ovası'yla dalga geçen, Vardar Ovası'nı küçümseyen birisi, Türkiye'nin en büyük göçmen kenti Bursa'dan milletvekili olmamalı" Dedi.
      İnce, ‘Dinlendiğimizi, peşimizde hükümetin olduğunu, kredi kartlarımıza, telefonlarımıza, bütün özel bilgilerimizin izlendiğini, fişlendiğini zaten biliyoruz. Benim de adım geçiyor, fişlenenler arasında. Bu sürpriz değil. Bu zaten biliniyor. Bakın ben defalarca soru önergesi verdim. Bunların hiçbirine cevap alamadım. En sonuncusunu da 28.04.2013 tarihinde verdim. Başbakan şöyle demişti: 'CHP'de de durum aynı. Orada farklı gelişmeler olacağını yakında göreceksiniz." Ben de sormuştum; 'CHP'de farklı gelişmeler olacağını nereden biliyorsunuz siz? Bu gelişmeler sizin bilginiz dahilinde mi? Nasıl oluyor, siz bunları nasıl öğreniyorsunuz? Telefonlarımızı mı dinlettiniz?' diye bunları sormuştum. Henüz böyle bir yanıt yok. Buna açıklama da getiremiyorlar. Biz dedik ki acaba dedik utanırlar mı? Utanırlar da bizi dinlemekten vazgeçerler mi dedik ama onlarda utanacak surat olmadığı için bundan vazgeçmediler. Şimdi yapacağımız tek bir şey var. Yahu dinlediğinizi biliyoruz da montaj yapmayın bari. Ekleme çıkarma yapmayın, adam gibi dinleyin bari de montaj yapmayın diyoruz. Ne yapalım, başka yapacağımız bir şey yok. Yapacak bir şeyimiz yok. Demokrasilerde böyledir. Eğer devletin yetkili kurumları bizleri izliyorsa, fişliyorsa yazıklar olsun. Ama işini de doğru düzgün yapamıyorlar. Bizi izledikleri gibi eğer dış ülkeleri de böyle izliyorlarsa vah Türkiye'nin haline dedi bizim Emine Ülker Tarhan arkadaşımız. Doğru söyledi. Madem dinliyorsunuz, izliyorsunuz bari montaj yapmayın. Orada bari namuslu olun diyoruz. Bu ülkede can güvenliğimiz, haberleşme güvenliğimiz iktidara emanet, hükümete emanet. Onların vicdanlarına emanet’ dedi.

Haber Foto: Gamze Yüksel

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.