Özel, “Genel Başkanımız Kılıçtaroğlu’nun yanındayız”

Cumhuriyet Halk Partili, 81 il başkanının onayıyla hazırlanan ortak açıklamayı değerlendiren Özel “Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığı’nda yapılan toplantıdan sonra, 81 il başkanının katıldığı basın toplantısıyla kamuoyuna duyurulan ve CHP’liler olarak temel hedefimiz AK Parti ve onun baskıcı uygulamalarıyla mücadele etmektir. Bizler için mücadele içe değil, dışa, AK Parti’ye dönüktür” dedi.

Özel, “Genel Başkanımız Kılıçtaroğlu’nun yanındayız”
19 Şubat 2018 Pazartesi 14:18

 CHP il başkanlarının imzaladığı deklarasyon şöyle: “Son günlerde, parti içi tartışmaları gerekçe göstererek, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan söylemleri izliyor, tüm CHP’liler gibi, itibar etmiyoruz. Genel Başkanımıza, onun, özgürlüğü ve değişimi esas alan vizyonuna, dün olduğu gibi bugün de sahip çıkıyoruz” şeklinde oldu.

 

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığı’nda yapılan toplantıdan sonra 81 il başkanının katıldığı basın toplantısıyla kamuoyuna duyurulan ve “CHP’liler olarak temel hedefimiz AK Parti ve onun baskıcı uygulamalarıyla mücadele etmektir. Bizler için mücadele, içe değil dışa, AK Parti’ye, dönüktür” görüşüne de yer verilen açıklama şöyle; “Ülkemiz kırılgan bir süreçten geçmektedir. Üniversitesiyle, yargısıyla, sanat ve iş dünyasıyla, emekçileriyle, en son avukatlarıyla, tüm toplum baskı altındadır. Komşu ülkelerle gün geçtikçe daha büyük sorunların eşiğine geliyoruz. Ülkemizi batıdan kopararak, otoriter devletlerin işbirliği örgütüne dahil etme niyeti ortadadır. Temel bir dış politika tercihimiz değiştirilmektedir.

 

Halka hizmet götürmeye çalışan belediyelerimiz basılmaktadır. İktidarın düzenli saldırıları belediyelerimizi itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Böyle bir ortamda, Türkiye’yi düze çıkaracak, AK Parti’nin yarattığı statükoyu özgürlükçü bir anlayışla değiştirecek tek güç CHP’dir.

 

CHP’liler olarak temel hedefimiz, AK Parti ve onun baskıcı uygulamalarıyla mücadele etmektir. Bizler için mücadele içe değil dışa, AK Parti’ye, dönüktür. Gücünü, kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ten, 90 yıllık geleneğinden, Cumhuriyet’in temel değerlerinden alan, yüzünü evrensel sosyal demokrat ilkelere dönmüş, özgürlükçü bir partiyiz. Bu ülkenin eşit bireyleri olarak her türden ayrımcılığa ve militarizme karşıyız. “Önce İnsan” duyarlılığıyla yurdumuzu da tüm yurttaşlarımızı da seviyoruz.

 

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup konuşmasında da belirttiği gibi; “Etnik kimlik üzerinden siyaset yapılmasına karşıyız. Bu ülkede yaşayan her yurttaşın başımızın üzerinde yeri vardır. Kimsenin şu veya bu şekilde etnik kimlik üzerinden siyaset yapması, bir etnik kimliği dışlaması, onu ikinci sınıf yurttaş olarak görmesi bizim kabul edeceğimiz bir tutum değildir” sözlerinin sonuna kadar arkasındayız.

 

Son günlerde, parti içi tartışmaları gerekçe göstererek, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan söylemleri izliyor, tüm CHP’liler gibi, itibar etmiyoruz. Genel başkanımıza, onun, özgürlüğü ve değişimi esas alan vizyonuna, dün olduğu gibi bugün de sahip çıkıyoruz.

 

81 il başkanı olarak birlik ve beraberlik içindeyiz.

Parti içi demokrasinin partimizin kurullarında en etkin şekilde işlemesini destekliyoruz. Serbest tartışma, kurullarımızın, Türkiye’nin temel sorunlarına çözüm önerme yeteneğini artırmaktadır. Partimiz bir fikir kulübü olmadığından, kamuoyuna görüş açıklarken parti içi disiplin titizlikle gözetilmelidir. Bizleri, programımız, tüzüğümüz ve genel başkanımızın açıklamaları bağlamaktadır. Dağınık görüntü veren kişisel açıklamalardan kaçınılmalıdır.

CHP iktidara hazırlanan bir Türkiye partisidir. Bu iktidar yürüyüşünde, CHP’yi iktidar hedefinden uzaklaştıracak her girişim, Türkiye’ye yapılmış en büyük kötülüktür. Buna izin verilemez, vermeyeceğiz!

Önümüzdeki 2 yılda 3 kritik seçim yaşayacağız. Birliğimizi ve dayanışmamızı arttırarak Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde, iktidar hedefine ulaşacağımıza; halkımıza egemen olan umutsuzluğu umuda, karamsarlığı aydınlık ve esenliğe, gerilimi Büyük CHP barışına dönüştüreceğimize ve Türkiye’yi yeniden çağdaş uygarlık hedefine yönelteceğimize inancımız ve güvenimiz tamdır.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.