Saadet Partisi Yalova İl Başkanı Celal Korkmaz, ‘Firavun gibi siz de boğulacaksınız’

Korkmaz, Mısır’daki katliamı lanetledi, darbeye sessiz kalan İslam ülkeleri yöneticilerini de sert bir dille eleştirdi.

Saadet Partisi Yalova İl Başkanı Celal Korkmaz,  ‘Firavun gibi siz de boğulacaksınız’
19 Şubat 2018 Pazartesi 14:18

        Adeviye Meydanı’ndaki kanlı müdahale sonrası Saadet Partisi Yalova İl Başkanı Celal Korkmaz, gazetemize yaptığı yazılı bir açıklama yaparak, Mısır’da katliamı yapan Firavun’un torunlarını lanetledi.

   Korkmaz, ‘Menfur saldırıda hayatını kaybeden Mısırlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılar da acil şifalar diliyorum. Saadet Partisi olarak, bu kanlı saldırıyı yapan katilleri ve cuntacıları lanetliyoruz. Darbe sonrası gerçekleşen bu katliamlar Mısır halkına ve ülkenin geleceğine büyük bir ihanettir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın, cuntacılar şehit ettikleri Müslümanların kanında boğulacaktır” dedi.

      Korkmaz, darbeye darbe diyemeyen başta ABD olmak üzere Batı’yı ve bu süreçte sessiz kalan İslam ülkeleri yöneticilerini de sert bir dille eleştirdi.

       Korkmaz,  “Mısır’da akan masumların kanında ırkçı Siyonizm’in uşağı ABD ve Batı’nın sorumluluğu kadar, bu süreçte gerekli tavrı ortaya koyamayan İslam ülkelerinin yöneticilerini de büyük payı vardır. Batı’nın desteğiyle akıtılan bu masumların kanı onların da eline bulaşmıştır” dedi.

Korkmaz, ‘Bunlar Batı’nın köle şefleri’

         Mısır’daki darbeye sessiz kalan ve hatta destek veren İslam ülkeleri yönetimlerini ‘Ortaçağ’daki köle şefleri’ne benzeten Korkmaz,  “Maalesef bizi en çok üzen ve yaralayan ise Mısır’daki katillere karşı sesiz kalan ve hatta çeşitli yollarla onları destekleyen, İslam ülkeleri yöneticileri olmuştur. Ortaçağ’da derebeyleri, kendine hizmet edecek köle şefler tayin ederdi. Katliama sessiz kalan bu İslam ülkeleri yöneticilerinin bu süreçte ortaya koyduğu tavırda efendilerine hizmet etmek için çırpınan Ortaçağ’daki bu köle şeflerini hatırlatmaktadır. Bunlar Batı’nın kuklalarıdır. Efendilerine ne kadar hizmet ederlerse etsinler, bir gün gelecek aynı efendileri, onları da yok edecektir’’dedi.

       Adeviye meydanında toplanan mısırlıların haklı ve demokratik taleplerine kanla ve kurşunla karşılık veren Darbecilerin sadece tarih önünde değil, insanlığın vicdanı karşısında da hesap veremeyeceğini vurgulayan Korkmaz, ‘Kendi vatandaşına kurşun sıkanlar, demokratik yolla alamadıklarını, tankla-silahla almaya çalışanlar, er ya da geç bunun hesabını verecektir.  Hesapları hem bu dünya da hem de ahirette çok çetin olacaktır. Akıttıkları masumların kanlarında boğulacaklardır. Bir kez daha hatırlatıyorum, süngü ile iktidara gelebilirsiniz ama süngünün üzerinde oturamazsınız” dedi. 

          Korkmaz, ‘Bu büyük bir oyunun parçasıdır’

        Darbeciler ve onların yerli işbirlikçilerinin, sadece Mısır’ı değil bütün İslam coğrafyasını hedef alan sinsi ve kirli bir oyunun figüranı olduğunu belirten Korkmaz, ‘Karanlık güçler, cuntacılar eliyle, Mısır’ı kanlı bir iç savaşa sürüklemeye çalışıyor.

  Daha önce Afganistan’da, Libya’da, Irak’ta, Suriye’de oynanan kanlı oyun, şimdi Mısır’da sahneleniyor. Bu oyun Büyük Ortadoğu Projesi’nin oyunudur. Bu oyun islam ülkelerini bölüp parçalamak isteyen ırkçı emperyalizmin oyunudur. Bu oyun İslam ülkelerine daha fazla silah satmak isteyen ve daha fazla Müslüman kanı akıtmak isteyen ırkçı Siyonizm’in oyunudur. Artık oyunu görmeliyiz. Ortadoğu’daki Müslüman ülkeler adım adım parçalanıyor” dedi.

            Korkmaz ‘Eylemler giderek artacak’

       Saadet Partisi olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Mısır halkının yanında yer alacaklarını, İslam dünyasını da harekete geçirmek için üzerlerine düşen sorumluluğu da yerine getirmek için her türlü çabayı ortaya koyacaklarını da söyleyen Korkmaz,  ‘Saadet Partisi teşkilatları, Mısır halkını desteklemek için Türkiye genelindeki eylemlerini arttırarak devam edecek’’dedi.

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.