“Üniversite-Sanayi İşbirliği” konferansı düzenleniyor

Yalova Valiliği, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Yalova Üniversitesi ve Yalova Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı destek programları ile KOSGEB desteklerinin tanıtılacağı “Üniversite-Sanayi İşbirlği konferansı, 26.12.2012 Çarşamba günü, saat 13.30’da Karizma İşmerkezi YÜSEM Konferans Salonu’nda yapılacak.

“Üniversite-Sanayi İşbirliği” konferansı düzenleniyor
19 Şubat 2018 Pazartesi 14:17

 Konferansa, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uzmanları ve Yalova KOSGEB Temsilciliği uzmanları katılacak.                                                                                             Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Vekili Hüseyin Çiçek, gazetemize yaptığı yazılı açıklamada; “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü Uzmanları, bir yıl içinde mezun olabilecek lisans, yüksek lisans veya doktora öğrencileri mezun olduktan sonra 5 yıl içinde başvurmaları halinde 100 bin TL’ye kadar hibe şeklinde teşvik alabilecek.

Bu destek ile ülkemizde nitelikli girişimciliğin özendirilmesi bu girişimciler tarafından uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve süreçleri geliştirebilen işletmelerin oluşturulması hedeflenmektedir. Ayrıca bu destek ile ülkemizde bilgi yoğun ve yenilikçi girişimcilik konusundaki farkındalığın artırılmasının yanında yüksek eğitimli, nitelikli gençlerin iş hayatına kazandırılması da sağlanan Teknogirişim Sermaye Desteği sunumu ile, sözleşme imzalanan projelerin dönemsel ödemelerinin % 75’i Bakanlık, %25’i proje ortağı firma tarafından karşılanacak. Üniversite-sanayi işbirliğinin kurumsallaştırılması ve üniversitelerimizde yapılan bilimsel çalışmaların ticarileştirilerek ülkemize katma değer yaratacak, uluslararası pazarlardaki rekabet gücünün artırılmasına katkı sağlayacak yeni ürün ve üretim yöntemi geliştirilmesi, mevcut üründe veya üretim yönteminde yenilik yapılması amacıyla sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenecek yüksek lisans ve doktora tez çalışmalarını destekleyen Sanayi Tezleri Programı sunumu yapacak.

Yalova KOSGEB Temsilciliği uzmanları, ülkenin ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında, küçük ve orta ölçekli işletmelerin, girişimcilerin payını ve etkinliğini arttırmak, rekabet güçlerini ve düzeylerini yükseltmek, sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek üzere verilen KOSGEB destek programları hakkında bilgi verecekler.” Dedi. 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.