banner206

Özel, ‘Siz hizmetkâr olmaya, el kıran, baş kesmeye gelmediniz’

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Özcan Özel, 11 Nisan 2019 Perşembe günü saat 15.00’da Cumhuriyet Halk Partisi Altınova İlçe Başkanlığında yaptığı basın toplantısında 31 Mart 2019’da yapılan Mahalli Seçimlerde Altınova Belediye Başkanı seçilen, Dr. Metin Oral’a uyarılarda bulundu.

Özel, ‘Siz hizmetkâr olmaya, el kıran, baş kesmeye gelmediniz’
12 Nisan 2019 Cuma 12:40

  Düzenlenen toplantıya; Cumhuriyet Halk Partisi Yalova İl Başkanı Nur Koçak, Yalova Milletvekili Özcan Özel, Altınova İlçe Başkanı Cemalettin Kılıç, 31 Mart 2019 Mahalli Seçimlerinde Altınova Belediye Başkan Adayı Yasemin Fazlaca, Altınova Belediye Meclis Üyeleri, parti yöneticileri ve üyeler katıldı.

Özel ‘Kimi adaylar kazandı, kimi de kaybetti’

  31 Mart 2019 Mahalli Seçimlerinde 4. defa Altınova Belediye Başkanlığına seçilen Dr. Metin Oral hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan, Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Özcan Özel, ‘Değerli arkadaşlar, yine uzun süren bir yerel seçim sürecini bitirdik. Kimi adaylar kazandı, kimi de kaybetti. Kazanan belediye başkanlarımıza, hem Yalova hem Türkiye genelinde belediye ve il genel meclisi üyelerimize gönülden başarılar diliyorum. Demokraside kaybetmek de var kazanmakta. Kazanan belediye başkanları kendilerine oy veren seçmenlerin oylarıyla kazanmış olsalar dahi onlara oy veren, vermeyen herkesin belediye başkanıdır. Böyle olmak zorundadırlar, demokrasinin gereği de budur.

Özel ‘Oral, aklını başına al’

  ‘AK Parti Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral Altınova ilçesinde 4. kez belediye başkanı seçildi, kendisini kutluyorum. 4. kez seçildiği görevine ilişkin daha mazbatasını almadan ‘İstediğim oy oranına ulaşamadık. 2 aydır bize çektirenler, bundan sonra bizden çekecekler’ tehditleri de savurmuştur. Böyle bir tehdidi anlamak, adlandırıldığın görebilmek mümkün değil.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın mazbatasının mürekkebi kurumadan, seçimde ve senette gün çabuk gelir geçir. Tehditle insanları işinden, gücünden ederek, CHP’li Altınova Belediye Meclis Üyelerine Mobbing uygulayarak, baskı yaparak, görev yerlerini değiştirerek, kursiyerleri kurstan kovarak, kendisine oy vermeyenleri kütüphaneden kovarak, belediye başkanlığı yapılmaz.

İntikam, kamu yöneticisinin vücuduna giren bir virüstür ve o kamu yöneticisini yer bitirir. Belediye personelinden intikam al, kursiyerden al, bu işin sonu vatandaşa, esnafa kadar gider. Korktuğumuz noktada budur.

Yalova’nın Milletvekili olarak, seçimde olan, seçimde kalır. Eğer Oral’ın bu baskıları devam ederse, her hafta buraya gelir yaptığın rezillikleri açıklar, TBMM’ye konuyu taşırım. Benden söylemesi, aklını başına al Oral’ ifadelerine yer verdi.

Özel ‘Gereğini yaparım’

  ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Oy yoksa hizmet yok diyen bir kişiyi, AK Parti’de olsa bir dakika tutmam’ sözünü, Metin Oral günde 40 kez kendi kendine tekrar etmeli. Yetmiyorsa, makam odasına asmalı. Yoksa ben bu sözü hem Sayın Cumhurbaşkanına hem de Metin Oral’a hatırlatmasını bilirim.

Vatandaş size hizmet yetkisi verdi, belediyenin ve Altınova’nın tapusunu vermedi. Siz hizmetkâr olmaya geldiniz. El kıran, baş kesen olmaya gelmediniz. Milletin oyu ile seçildiğiniz makamlarda, Millete tehdit sallamak sizin haddinizde değil, yetkiniz de değil. Ben sizi ilk ve son kez uyarıyorum değerli belediye başkanı. Sonra gereğini yaparım’ şeklinde konuştu.

Özel ‘Herhalde egosu çok şişti’

 ‘4. kez belediye başkanı seçilmesine rağmen herhalde egosu çok şişti. Herhalde bu memleketi, huzur içinde yaşayan Altınova’yı, Türkiye’yi nasıl iki uca ayırmayı çalıştıkları gibi Altınova’yı da ayırmaya çalışıyorlar. Belediye başkanı kendisine oy verenlerin oylarıyla seçildi. Kendisine oy vermeyen insanların da ödemiş olduğu vergilerle Altınova Belediyesini yönetmeye çalışıyor. Metin Oral’ı bir kez uyardık, bu da son uyarımız. Bu uygulamalarına devam ederse tekrar gelir, tekrar yaptığı uygulamaları kamuoyuyla paylaşırız. Ya vazgeçer ya vazgeçer. İnşallah, Altınova’nın tüm insanlarının belediye başkanı olur’ diye konuştu.

Özel ‘Biz uyarıyoruz inşallah uyarımız yerine gelir’

  ‘Metin Oral’ı biz doktor olarak tanıdık. Doktorlar, bu memleketin en akıllı insanları. En yüksek puanı alırlar, doktor olurlar. Bunlar aklıselim insanlardır. 6 sene okurlar, insanlar canlarını onlara teslim ederler. Metin Bey herhalde o yaptığı doktorluktan daha farklı belediye başkanlığı yaptı, bir hırsa bürünmüş, egoları şişmiş ve tavan yapmış durumda.

  Yabancı bir yere geliyorsun, o insanlar sana gönlünü açmış. 3 defa belediye başkanı yapıyor Altınova halkı, sonrada diyor ki ‘Yeter artık ya bir değiştirelim bir kadın eli değsin’ sonrada çıkıyor bunları tehdit ediyorsun.

Duydum ki ‘Ben tehdit etmedim, öyle demedim’ demiş. Youtube’da açın bakın ‘Metin Oral’ bangır bangır bağırıyor. Ne çektirdiler sana? Ya da hangi kirli çamaşırlarını ortaya çıkarttılar? Kim kötü konuştu? Biz uyarıyoruz. İnşallah uyarımız yerine gelir’ ifadelerini kulandı.

Haber: Ayhan Polat

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.