İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosunun Karne Mesajı

Yalova İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun, tamamlanan 2017-2018 eğitim ve öğretim yılına dair açıklamalarda bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosunun Karne Mesajı
09 Haziran 2018 Cumartesi 12:27

Tosun açıklamasında; ‘’2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nı 8 Haziran 2018 tarihi itibarıyla tamamlamış bulunuyoruz. Öğrencilerimizin yıl boyunca gösterdikleri gayret ve çalışmaların karşılığı olan karne heyecanını paylaşıyor; öğrenci ve öğretmenlerimizin sağlık ve huzur içerisinde bir tatil süreci geçirmelerini diliyorum’’dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun, karnenin, öğretmen, öğrenci ve ailenin ortak değerlendirmesi olduğunun altını çizerek;‘’Yarına umutla bakmanın,mutlu bir toplum olmanın, birikimlerin geçmişten geleceğe taşınmasının yolu şüphesiz ki eğitimden geçer. Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim ve öğretim faaliyetlerini bu anlayışla sürdürdük ve meyvelerini topluyoruz. Gençlerimiz geçmişte olduğu gibi şimdi de medeniyetimizin yeniden inşasına katkıda bulunacaklar. Bizler de bu başarı hikâyelerinin yazılmasında elimizden geldiğince katkı sunmaya devam edeceğiz.

DeğerliÖğretmen Arkadaşlar,

Yarınlarımızın daha güzel olmasını sağlayacak nesillerin yetişmesi için her daim emek verdiniz ve büyük fedakârlıklar ortaya koydunuz. Bu ulvi görevde özverili çalıştığınız için Yalova’mızda hem sınavlarda hem bilim sanat ve spor alanlarında büyük başarılara imza attık.Sizlerin varlığı bizim en büyük güç kaynağımız oldu.

Öğretmenlik mesleğinin hem zihin hem de gönül işi olduğunun bilinci ile hızla değişen ve bilginin en değerli kaynak olduğu günümüzde, sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi devam ettireceğinize yürekten inanıyorum. Sorumluluk bilinci ve büyük özveriyle gerçekleştirdiğiniz çalışmalar sebebiyle sizlere teşekkür ediyor, hepinizi kutluyorum.

Kıymetli Anne ve Babalar,

Karne notlarının telafisi mümkündür ancak, özgüveni zedelenmiş, cesareti ve inancı kırılmış, sevildiğinden kuşkuya düşmüş bir çocuğun tüm bu duygularını, korkularını, hayal kırıklıklarını yok etmek, değiştirmek mümkün olmayabilir. Unutmayalım ki bir çocuk ebeveyninin açığa çıkmış sırrıdır. Her anne baba, çocuklarının çok başarılı olmasını ister, fakat her çocuk kendi gelişimine göre bir yeterliliğe sahiptir. Daha çok sevgi, daha iyi planlama, farklı yaklaşımlar, sabır, hoşgörü ve iyi niyet ailelerin yol haritası olmalıdır.

Başarının sınırı yoktur. Bu nedenle karneleri arzu ettiğimiz noktada değilse bile hatalarımızı ve eksiklerimizi tespit edip önümüzdeki yılda buna göre hareket etmeliyiz. Özellikle bilgisayar ve telefon bağımlılığı çocuklarımızın zihinlerini bulandırıyor. Onlara iyi bir rehber olmak istiyorsak iyi bir örnek olmalıyız. “Kitap oku” demeyip onlarla kitap okumalıyız. Eğitimin temel taşlarından biri olduğumuzu unutmamalıyız.

Hedefimiz vatan sevdalısı ve üretken bir nesil olarak yetiştirebilmektir. Organize ettiğimiz etkinlikler ve projeler ile öncelikle özgüveni yüksek, kendini tanıyan ve geleceğe emin adımlarla yürüyen nesiller yetiştirmek temel gayemizdir. En büyük şansımız, ilimizde eğitime katkı sunan ilgili velilerimizin olmasıdır. Ortak paydamız olan çocuklarımızın eğitimi için verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.

Aydınlık GeleceğimizSevgili Öğrenciler,

Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldiniz. Tatil sürecinde öncelikle dinlenmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle dolu dolu zaman geçirmenizi, kişisel ve sosyal gelişiminizi destekleyici faaliyetlerde yer almanızı ve bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum.

Sizlerin ülkemizin aydınlık geleceği olduğuna inanıyor ve bunu her fırsatta dile getiriyoruz. Sizler de buna inanın ve yarınlarınızı inşa ettiğiniz bugünlerinizi bu doğrultuda şekillendirip, sorumluluklarınızın bilincinde hareket edin. Sizlerden beklentimiz; vatanını milletini seven; yerli, milli ve manevi değerlerine bağlı; ailesine, ülkesine ve milletine faydalı bireyler olarak, ülkesi ve milleti için tüm dünya ile yarışabilecek donanıma sahip olmanızdır. Şanlı geçmişimizi çok iyi bilmeli ve çok daha iyi bir gelecek inşa etmenin çabası içerisinde olmalısınız. Bu ülkenin yarınları sizlersiniz. Ülkemizin yarınlarına sizler yön vereceksiniz.

Bu düşüncelerle, ilimizin eğitim kalitesini artırmak için eğitimde marka kent olan Yalova’nın yükselen ivmesine verdikleri özverili katkılarından dolayı okul müdürlerimize,öğretmenlerimize,velilerimize ve okul-aile birliği üyelerine teşekkür ediyorum.Sizleri saygıyla sevgiyle selamlıyorum" dedi.

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.