Eğitim Bir-Sen’den, “Vefa Buluşması”

Yalova Eğitim-Bir-Sen, sendikanın kuruluşunun 30. yılı dolayısıyla bir “Vefa Buluşması” düzenledi.

Eğitim Bir-Sen’den, “Vefa Buluşması”
İREM BAHÇETEPE
İREM BAHÇETEPE
08 Şubat 2022 Salı 10:35

Sendikanın kuruluşunun 30. yılı dolayısıyla düzenlenen “Vefa Buluşması” programına Yalova Eğitim-Bir-Sen'e emek vermiş ve halen görevde olan sendika başkanları, yönetim kurulu üyeleri, üniversite ve ilçe temsilcileri, şube yönetimi katıldı.

Yalova Eğitim-Bir -Sen Şube Başkanı Ahmet Kotçioğlu, Vefa Buluşmasına katılanlara hitaben yaptığı konuşmasında; “Sendikamızın 30. yılında zorlu ve soylu mücadelenin destanlaşan başarı hikâyesidir emektarlarımız. Her biri ayrı bir yol ve yolculuk, sabır, tahammül, strateji, fedakârlık, adanmışlık anlatır bizlere.Hakkı üstün tutmak, hakkı bütün hakikatiyle ortaya koymaktan geçer. Yeni ve sahici bir emek mücadelesini; kurucu azmin, sınırları aşan bir gayretle insanlığa umut olan kurtarıcı eylemin, bütün safahatıyla tarihinin yazılması, bütün insanlara anlatılması, aktarılması bugünün zorunluluğu, bizlerin sorumluluğudur. Teşkilatımızın emek mücadelesinde yaşadığı her şeyin örneklik ya da ibretlik bağlamında bir değeri olduğuna inanıyoruz. Gerçek mücadele, teşkilat mücadelesinin ayrıntılarında gizlidir. O ayrıntılar muazzam bir tarihi birikimi içerir. Tarihe düşülen en güzel not, tarihi yazanların unutulmamasıdır.Eğitim Bir-Sen, hukuksuz, adaletsiz, çağ dışı yönetim ve paylaşım pratiğinin egemen olduğu bir dönemde, kendi hayatları adına karar verme yetkisinin bir avuç azınlığın elinde olduğunun idrakinde olan, her türlü baskı aracına rağmen müesses nizamı dönüştürebileceğine inanan, adanmış dava adamlarının 30 yıllık soylu mücadelesidir.Eğitim Bir-Sen, hakikatin ve bu hakikate inananların en çok hırpalandığı, darbelerin ve darbe girişimlerinin yaşandığı dönemlerde hakkın, hakikatin, özgürlük arayışının, adaletin örgütlü vicdanı ve sesi olmuştur.Eğitim Bir-Sen, kurulduğu günden beri emek, özgürlük ve adaletin ayrılmaz bir bütün olduğu gerçeğinden hareketle, eğitim çalışanlarının hak ettiklerini almasını sağlayacak adil paylaşım için mücadele etmiştir.28 Şubat’ın utanç verici kararlarının hayatımızdan çıkmasının, başörtüsü zulmünün sona ermesinin, katsayı engelinin son bulmasının, 15 Temmuz darbe ve işgal girişiminin püskürtülmesinin sağlanmasında alanlara ilk çıkan teşkilat olmuştur.Eğitim Bir -Sen, hakka, özgürlüğe, adalete, eşitliğe dayalı; emeğin hak ettiği değere kavuşacağı bir toplumsal ve siyasi hayatın tesisi için 30 yıldır verdiği mücadeleyi, devraldığı sendikal mirası bir sorumluluk ve görevler fermanı bilerek kararlılıkla sürdürecektir.Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan ve ahirete irtihal eden bütün yöneticilerimize ve üyelerimize Allah’tan rahmet diliyorum.Ayrıca Yalova Eğitim-Bir-Sen'e emek veren bütün sendika yöneticilerimize sonsuz şükranlarımı sunarım” dedi. Program hatıraların yad edilmesi ve belge takdimi ile sona erdi. 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.