Gençler, Önce İş Sağlığı ve Güvenliği Dedi

Yalova Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile AKSEL İş Sağlığı ve Güvenliği Anonim Şirketi iş birliği ile gerçekleştirdiği sempozyumla “İş Sağlığı ve Güvenliği” konusuna dikkat çekti.

Gençler, Önce İş Sağlığı ve Güvenliği Dedi
RUKİYE ÖZEL
RUKİYE ÖZEL
04 Temmuz 2022 Pazartesi 16:00

Yalova Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile AKSEL İş Sağlığı ve Güvenliği Anonim Şirketinin iş birliğinde toplumun her kesiminin özelliklede mesleğe yeni atılacak gençlerin bilinçlenip, farkındalığının gelişmesi amacıyla Engelsiz Kafe Konferans Salonunda sempozyum gerçekleştirildi.

Kent Konseyi Gençlik Meclisi Eğitim Çalışma Grubunun koordinesinde gerçekleştirilen sempozyuma AKSEL İş Sağlığı ve Güvenliği Anonim Şirketi adına Yüksek Kimya Mühendisi ve A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Elif Kurtulan ve Maden Mühendisi B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Onur Eke katıldı.

Yüksek Kimya Mühendisi ve A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Elif Kurtulan gerçekleştirdiği sunumunda, AKSEL İş Sağlığı ve Güvenliği Anonim Şirketini tanıtıp verdikleri hizmetleri anlatırken, iş güvenliğinin önemine değindi. Kurtulan, “İş sağlığı ve güvenliği, işyerinde işin yürütülmesi sırasında çeşitli nedenlerden kaynaklanan sağlığa zarar verebilecek koşullardan korunmak amacıyla yapılan sistemli ve bilimsel çalışmalardır.” dedi.

İş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının amacına değinen Kurtulan, “Çalışanları Güvenliğini Sağlamak: İş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının ana amacını oluşturur. Çalışanları iş kazaları ve meslek hastalıklarına karsı koruyarak ruh ve beden bütünlüklerinin sağlanması amaçlanmaktadır.

Üretim Güvenliğini Sağlamak: Bir işyerinde üretim güvenliğinin sağlanması beraberinde verimin artması sonucunu doğuracağından özellikle ekonomik açıdan önemlidir.

İşletme Güvenliğini Sağlamak: İşyerinde alınacak tedbirlerle, iş kazalarından veya güvensiz ve sağlıksız çalışma ortamından dolayı doğabilecek makine arızaları ve devre dışı kalmaları, patlama olayları, yangın gibi işletmeyi tehlikeye düşürebilecek durumlar ortadan kaldırılacağından işletme güvenliği sağlanmış olur.” ifadelerini kullandı.

Maden Mühendisi B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Onur Eke ise gerçekleştirdiği sunumunda, yaşanmış olaylar üzerinden iş sağlığı ve güvenliğinin önemine vurgu yaptı.

Program Yalova Kent Konseyi Genel Sekreteri Erkan Çetintaş, Yalova Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Fatih Ayaz, Yalova Kanser Hastaları Derneği Başkanı Sibel Beyosmanoğlu, Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu ve Genel Kurul Üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Program çiçek ve plaket takdiminin ardından hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.