İdris Durmuş, Yalova Kent Konseyi Yürütme Kurulu’na aday oldu

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir İdris Durmuş, yaklaşan Yalova Kent Konseyi seçimleri öncesinde Yalova Kent Konseyi Yürütme Kurulu’na aday olduğunu yazılı bir açıklamayla bildirdi.

İdris Durmuş, Yalova Kent Konseyi Yürütme Kurulu’na aday oldu
25 Ekim 2016 Salı 17:06

Durmuş açıklamasında,”  Temel esası “Gönüllülüğe”  dayanan Kent Konseyleri bir şehrin şehirlilik kültürü adına adeta harç durumundadır. Bu özelliği Kent Konseyini daha da güçlü kılmaktadır. Sivil toplum örgütlerinin yanı sıra kamuyu temsil eden atanmışlarla birlikte oluşan Kent Konseyi bir şehre hizmet edebilmenin bence en güzel oluşumunu sergiliyor. Karşılık beklemeden Yalova’ya bir şeyler verebilmeyi arzulayanlar için fırsattır. Tüm Yalova’yı kucaklayarak, Yalova ortak paydası ve menfaatleri doğrultusunda birleşilen yapıda, kişilerin mesleki ve hayat tecrübelerini aktardıkları, içinde bulundukları ve temsil ettikleri STK’ların yaklaşımlarını da iletme imkanı buldukları oluşumdur.

“ Birikimlerimi yeni döneme aktarmak istiyorum”

Kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentimizin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmede Kent Konseyi’nin etkinliği ortaya çıkmaktadır. Oluşturulan  çalışma gruplarının  şehrin güncel ve önem arzeden konuları hakkındaki ön çalışmaları ile oluşan raporlar şehrimiz için önemli değerlendirme kıstaslarını ortaya koymaktadır  Sivil toplum örgütlerinin etkin katılımı ve temsiliyle daha da güçlenen Kent Konseyleri , çalışma gruplarının faaliyetleriyle ihtisaslaşmaktadır adeta. Yalova’mızın özellikle genç ve dinamik nüfus yapısının yanında üniversite gençliğinin ilimize katacağı akademik yaklaşım, gelecek adına yapılması gereken çok şeyin olduğunu göstermektedir. Yalova’mız cazibe merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlerken paydaşlar arasında sadece ve sadece Yalova ortak paydası ile eşgüdümle yaklaşılması başarıyı da beraberinde getirmektedir.

Mesleki deneyimim, çeşitli sivil toplum kuruluşları ve Kent Konseyi Yürütme Kurulunda 3 dönem devam eden çalışmalarımdaki birikim ve tecrübemi yeni döneme aktarıp, yeni teşekkül edecek çalışma arkadaşlarımız ile Yalova’mız adına bu vizyonu devam ettirme düşüncesindeyim. Bu amaç doğrultusunda Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliğine adayım. 26 Ekim tarihinde yapılacak olan seçimli genel kurulumuzda üyelerimizden destek talep etmekteyim.

Yeni seçilecek olan Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu üyelerine de şimdiden başarılar dileyerek Yalova’lı hemşerilerime saygılarımı sunuyorum” açıklamasında bulundu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.