Tosun, ‘Yalova, Eğitim Projeleriyle farkını gösterdi’

Yalova İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun tamamlanan eğitim-öğretim yılında, il genelinde akademik başarıdan sosyal, sportif ve sanata, başarılı bir dönem geçirildiğini ifade etti.

Tosun, ‘Yalova, Eğitim Projeleriyle farkını gösterdi’
19 Haziran 2018 Salı 17:49

Tosun, “Ortak değerleri özümsemiş, sevgiyi, kardeşliği ve paylaşmayı seven öğrenciler”

Akademik başarının yanında çocuklara milli ve manevi değerlerin de anlatılmasının önemli olduğunu ifade eden Müdür Ali Tosun;‘Ortak değerleri özümsemiş, sevgiyi, kardeşliği ve paylaşmayı seven öğrenciler yetiştirmenin her şeyden daha önemli olduğunu söyledi.

Öğrencilerinbeklentileri ve talepleri ile ilgili sürekli araştırmalar yaparak, çıkan sonuçlar doğrultusunda projeler geliştirdiklerini kaydeden Tosun, İl genelinde Vali Tuğba Yılmaz önderliğinde başlatılan, bağımlılıkla mücadele projesine eğitim camiası olarak destekleyici çalışmalar sürmektedir.’

Tosun, “Madde ve Sosyal Medya Bağımlılığı ile mücadelede tam öğrenme”

Proje ile ilgili açıklama yapan İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun; ‘Madde ve Sosyal Medya bağımlılığı ile mücadele etmek, her bir öğrencinin en az bir sosyal ve kültürel aktiviteye katılımını sağlamak, en az bir spor dalında lisanslı olarak eğitim almalarını sağlamak amacıyla; Spor, Sanat ve Kültürle tam Öğrenme Projesi uygulandı. Bu kapsamda 39.000 Öğrenciye yönelik ön test yapıldı. Anketlere dayalı olarak 383 kurs açıldı. Bu kurslardan 11.500 öğrencimiz faydalandı. Ayrıcaİl Özel İdaresi tarafından okullara 90.000 TL’lik spor malzemesi desteği sağlandı ve 2.dönem okullara dağıtıldı. Büyük emeklerle her türlü ihtiyacını karşılamaya çalıştığımız, bize emanet edilmiş yavrularımız için her yıl daha fazla gayret ve emekle daha iyiye, daha güzele, daha çağdaşa yönelmeye çalışıyoruz. Asıl amacımız her zaman milli değerlerine sahip çıkan, ama çağının bütün ilmini ve teknolojisini kullanan ve onları üretecek bilgi ve yeteneğe sahip öğrenciler yetiştirmektir’  

Tosun, “Okul Sporları ve 23 Nisan Şenlikleri’ne yoğun katılım”

‘2017- 2018 Eğitim-Öğretim yılında sosyal kültürel ve sanatsal faaliyetlere toplamda 38321 öğrenci katıldı. Okul Sporlarında Lisanslı Sporcu sayımız, 3764’ten 6745’çıktı. 23 Nisan Şenlikleri’ne katılan öğrenci sayımız 460’dan bu yıl 1212 yükseldi.’

Tosun, “Ulusal ve Uluslararası düzeyde derece yapan okul ve öğrenciler”

‘Okul spor faaliyetlerinde ulusal ve uluslararası düzeyde derece yapan okul ve öğrencilerimiz mevcuttur. Bazı veriler gösteriyor ki projeler öğrencilerimizin başarılarına başarı katmış, Yalova’ya akademik başarıdan; sosyal, sportif ve sanatın her alanda üst sıralarda yer almıştır. Verdiği desteklerden dolayı başta Sayın Valimiz olmak üzere İl Özel İdaresi’ne, Sivil Toplum Kuruluşları’na; projelerde emeği geçen antrenör, öğretmen, öğrenci ve velilerimize çok teşekkür ederim.

Ayrıca, Avrupa Birliği projelerinde başarılarımız yüzümüzü güldürmeye devam etmektedir. Her yıl yüzlerce öğrenci ve öğretmenimiz Avrupa’daki eğitimi, yenilikleri görmek, öğrenmek ve döndükten sonra buradaki öğrenci ve öğretmenlerle paylaşmak amacıyla Avrupa’ya gitmektedir. Hazırlanan Avrupa Birliği Okul Eğitimi Stratejik Ortaklık Projelerinde ise yine Yalova’ya yakışır başarı elde edilmiştir. Bu gayretimiz okullarımızın daha güzel, eğitimin daha etkin olması içindir.’

Tosun, “Marifet iltifata tabidir’

Milli Eğitim kapsamında birlik ve beraberlik içerisinde ortaya konan güzel örneklerin uygulanması bakımından örnek uygulamalar havuzuna değinen Tosun; “Her eser sahibi eserinin övülmesini, her güzellik sahibi de takdir bekler. Tanınmamış ve bilinmemiş olanlar, keşfedilmeyi bekler. Bu noktada ‘Marifet İltifata tabidir.’

Örnek olan okullar ve projeleri;

‘Yalova Şehit Kübra Doğanay İmam Hatip Ortaokulunda, 15Temmuz Şehit resmini çizen Öğrencimiz İrem Sena Taş’a, kişisel pul bastıran Okul Müdürü Handan Bozkurt ve Öğretmen NagihanOcak’a  Anneler gününde şehit annesine özel pulla mektup gönderen öğrencilerimize teşekkür ediyorum.

Yalova Kardelen Ortaokulu STEM Robot sınıfı öğrencilerine, öğretmenleri Enes Erdoğan Yaşa rehberliğinde sınıfta kazandıkları becerileri hayata taşıyarak, üreten bir nesil olma yolunda ilerleyen öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Yalova 19 Temmuz İlkokulu Rehber öğretmeni Yusuf Tomruk’un öğrencilerini yeteneklerine göre yönlendirmesi ve her türlü bağımlılıkla mücadele amacıyla, okul bodrum katını “’Sanat ve Etkinlik Sokağı’na dönüştürmesinden dolayı kendisine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Yalova Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi Öğretmeni Oktay Örnek’in, öğrencilerinin sınavı stresini sanat ile terapi etmesi, öğrencilerinin eserlerinin Güzel Sanatlar Lisesi’ni aratmadığı, Sanat ve Kültüre, tam öğrenmeye destek veren öğretmenimize teşekkür ediyorum.

Yalova Çiftlikköy Ragıp Naile Saraç Anaokulu öğrencileri “Saygım Boyumdan Büyük” projesi ile dedelerini ve ninelerini okullarında misafir ettiler. Ecdada saygıyı ve hürmeti öğreten öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

Yalova Müfettiş Hamdi Girgin İlkokulu 4/C sınıf öğretmeni Hayrullah Tağılkendi imkanlarıyla sınıfına kazandırdığı laptoplarla evinde bilgisayarı olmayan dezavantajlı öğrencilerine,dynEd modülünden İngilizce öğretti ve başarılı öğrencilerine bisiklet hediye etti.Gayretli çalışmalarından dolayı öğretmenimize teşekkür ediyorum.’

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.