Yılmaz ‘’Tüm hayatımızı Ramazan’mış gibi yaşayalım’’

Subaşı Belediye Başkanı Volkan Yılmaz Ramazan Ayı’nın başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm İslam âleminin Ramazan Ayı’nı kutladı.

Yılmaz ‘’Tüm hayatımızı Ramazan’mış gibi yaşayalım’’
20 Mayıs 2018 Pazar 15:52

Ramazan ayının, insanlar için bir hidayet rehberi, doğru yolun ve hak ile batılı birbirinden ayırmanın apaçık delilleri olarak Kuran’ın indirildiği ay olduğunu belirten Subaşı Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Ramazan Ayı’nın tüm İslam âlemine hayırlar getirmesi dileğinde bulundu.

Yılmaz, “Ramazan ayı mübarek bir aydır. Allah-u Teâlâ size Ramazan orucunu farz kıldı. O ayda rahmet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır, şeytanlar bağlanır” dedi.

Ramazan ayının, Allah'ın kullarına bir ihsanı olduğunu dile getirenSubaşı Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Ramazan Ayı öyle bir aydır ki; bu ayda yapılan ibadetlere verilen sevaplar, diğer aylardakinden çok daha fazladır. Onun için başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş olan Ramazan Ayı’ndan azami derecede istifade etmek hepimizin istek ve arzusudur. Tüm İslam âleminin Ramazan Ayı’ndan hakkıyla istifade etmesini diliyoruz” şeklinde konuştu.

Ramazan Ayı’nın insanın içinin boşalmasına karşı alınmış ilahi tedbirlerden sadece biri olduğunu vurgulayan Yılmaz, şöyle konuştu; “İnsanlara dış dünyalarını bir müddet, iç dünyalarının arkasına atmalarını telkin eder. Ruh bakımını, beden bakımından öne almalarını telkin eder. Ramazan, insanın sahip olduklarının Allah tarafından ona sınav için emanet edilmiş değerler olduğunu hatırlatır. Paylaşabilenler, bu sınavı verecek olanlardır. Gönlünü Ramazan’a açanlar, elini ve kapısını da yoksula açar. Kimlik ve kişiliğini geliştirir, duruşunu kavileştirir, duygu ve düşünce katsayısını yükseltir. Bu ülkenin gerçek sahibi olan Müslümanlar, her Ramazan’ı bu toplumun yaralarını sarmak için bir seferberlik zamanı bilmelidirler. Sadece aç ve açıkların yardımına değil, aynı zamanda din ve iman bakımından da fakirleşmiş insanımızın yardımına koşmalıdırlar. Bu ülkedeki inanç yoksullaşmasının, maddi yoksulluktan çok daha vahim sonuçlar üreteceğini unutmamalıdırlar. İnanç yoksulluğunu ancak, iman, ahlâk ve erdem zenginliğiyle yenebilirsiniz. İşte Ramazan, o zenginliğin kaynaklarından biridir” dedi.

Subaşı Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü; “Bizzat orucu emreden ayet şudur; "Ey iman edenler! Oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi, size de farz kılındı! Orucun amacı, insanda ‘sorumluluk şuurunu’ uyandırması, diri tutmasıdır. Kime karşı sorumluluk şuuru? Önce insanın kendi varoluşuna karşı sorumluluk şuuru... Çünkü insan yaratılmışların tacı, Allah’ın şaheseri olarak bir amaç uğruna yaratılmıştır. Dolayısıyla kendi varoluşunun amacını sormak, aramak ve bulmak zorundadır. İşte insanın kendisine karşı sorumluluğu budur. İnsan kendisine karşı sorumluluğunun bilincine varırsa, Allah’a karşı sorumluluğunun bilincine de varacaktır. İşte bu, Kuran’ın ifadesiyle ‘Takva’dır. Allah’ım takva sahibi insanlardan eylesin. Ramazan, Kuran’la bütünleşme ayı olmalı. Kur’an sadece elimizde ve dilimizde değil, yüreğimizde, aklımızda, hepsinden öte hayatımızda olmalı. Kuran’ın hayatımızda olması için, tasavvurumuzu, aklımızı ve kişiliğimizi Kuran’a inşa ettirmeliyiz. Dolu dolu geçireceğimiz bir Ramazan Ayı’nın ahiret hayatımıza büyük yatırım olduğunu unutmayarak, Ramazan ayının tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini, ümmetin ve ülkemizin dirilmesine, tekrar ayağa kalmasına vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.