YTSO Yönetimi, Üyelerinden‘Enflasyonla Mücadele Kampanyasına’ katılım istedi

YTSO, 22.10.2018 Pazartesi günü saat 11:00’da düzenlediği basın toplantısı ile ‘Enflasyonla Mücadele Kampanyası’ hakkında bilgiler verdi.

YTSO Yönetimi, Üyelerinden‘Enflasyonla Mücadele Kampanyasına’ katılım istedi
22 Ekim 2018 Pazartesi 14:11

Toplantıyı; YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, YTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özkan Şenel, YTSO Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Yılmaz ve YTSO Meclis Başkanı Muğlim Bağatar düzenledi.

 Toplantıda konuşan YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan; “Fiyat istikrarı makroekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır. Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift hanelere çıkmıştır. Artan enflasyon, hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir.

Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz.

Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır.

Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir. 81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tük kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur. Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz. Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz. Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır. Biz de, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm Oda üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz.

İnanıyorum ki, Yalova olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız. Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız” şeklinde açıklamada bulundu.

Kampanyaya basından destek istendi

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan, “Sizin desteğinizle ve bu basın toplantısı sayesinde de birçok işyeri bu kampanyaya katılacaktır. Size de farkındalık oluşturmak için görevler düşüyor” dedi.

Başkan Yardımcısı Özkan Şenel “Şu ana kadar 17-18 işyeri başvurdu. 45-50’yi bulur diye umuyorum” dedi. Daha çok yeni olduğu için yavaş yavaş herkesin haberi oluyor’ şeklinde bilgilendirmede bulundu.

Meclis Başkanı Muğlim Bağatar ve Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Yılmaz da konu hakkında düşüncelerini belirttiler.

Haber/Fotoğraf: Oğuzhan Öztürk

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.