“BOP’a karışı BAB”

Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, Adalet Partisi Yalova İl Başkanlığına ziyarette bulundu. Ziyarette “BÜYÜK ASYA BİRLİĞİ (BAB) PROJESİ” hakkında bilgiler veren Öz, önemli açıklamalarda bulundu.

“BOP’a karışı BAB”
19 Şubat 2018 Pazartesi 14:24

Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, Adalet Partisi Yalova İl Başkanlığına ziyarette bulundu. Ziyarette Adalet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Halil İbrahim Şahinler, İbrahim Murat Aktürk, Yakup Levent Acar, Yalova İl Başkanı Ömer Doğan ve Adalet Partisi gönüllüleri hazır bulundu.

Ziyarette Yalova İl Başkanlığının kendisi için yaptığı “ Kalenize Hoş geldiniz” yazılı pankarttan oldukça mutlu olan Başkan Öz, bu jest karşısında Yalova İl Başkanı Ömer Doğan ve Yalova’da ikamet eden  Genel Başkan Yardımcısı Yakup Levent Acar’la birlikte bir hatıra fotoğrafı çektirdi.  

 

Ziyarette basın mensuplarına da açıklamalarda bulunan Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, Yalova’nın Adalet Partisi ve Türkiye Cumhuriyeti açısından önemli bir yere sahip olduğunu belirterek Adalet Partisi’ni kurma kararını Yalova da aldıklarını açıkladı.

 

Adalet Partisi’ni seçimlerden sonra kurduklarını belirten Genel Başkan Öz,” Biz bir seçim gayreti içerisinde olmadan bu partiyi seçimlerden sonra kurduk. Bu partiyi 15 Temmuz hadisesini ön görebilen çok önceden yazdığımız yazılarla, verdiğimiz fikirlerle bu gidişatı fark ettik” dedi.

 

Konuşmasının devamında 15 Temmuz hadisesinde bu milletin insanlarının vatan ve bayrak sevgisini bir kez daha ortaya koyduklarını kaydeden Genel Başkan Öz, 15 Temmuz gecesinde yaşananların bir kez daha yaşanmaması için acilen keskin kararların verilmesini belirterek FETÖ’ye mensup kişilerin siyaset içerisinde de bulunduğuna dikkat çekerek AKP, CHP ve MHP’nin bu konuda kendi içlerini temizlemeleri gerektiğini belirtti.

 

Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, Türkiye’nin diğer ülkelerle yakınlaşma girişimlerini AB için verdiği tavizleri ve son günlerde Şanghay Beşlisine yakınlaşma çabalarına dikkat çekerek,” Türkiye’nin artık bir birliğe mensup olması değil kendi başkanlığını yaptığı bir birliği kurması gerekiyor. Bu birliğin adı da BAB yani Büyük Asya Birliği Projesidir. Büyük Ortadoğı Projesi’nin Türkiye’yi yıpratmak bölmek için kullananlara en büyük cevap Büyük Asya Birliği ( BAB) Projesi’yle olacaktır” ded.

Büyük Asya Birliği ( BAB) Projesi hakkında bilgiler veren Genel Başkan Öz,” 1991 yılında Rusya’nın dağılması ile birlikte Orta Asya’daki Türk varlığı ve Türk Cumhuriyetleri ortaya çıkmıştır. Bunların bazıları bağımsız, bazıları ise halen Rusya Federasyonu içerisinde özerk cumhuriyet şeklinde varlığını sürdürmektedir. Bu durum geçmişte hayal olan bir projenin de kapısını aralamış, tarihi bir fırsat doğmuştur!

Bu tarihi fırsatı değerlendirme görevi T.C. Devleti'ne düşmektedir; Bundan böyle Türkiye'nin yabancı sahnede figüran olmak yerine artık kendi sahnesinde baş aktör olma zamanı gelmiştir!. 31 kardeş ülke Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin önderliğinde kurulacak olan BAB (Büyük Asya Birliği) Projesi ile bir araya getirilmelidir.

Siyasi, Askeri, Stratejik ve Ekonomik birliktelik ile ortak bir kültür ve para biriminin oluşturulmasını amaçlayan BAB Projesi, "31 Devlet-Tek Millet" projesi olarak yaklaşık 500 milyon nüfusla, Dünya'da ve bölgede "Barış ve İstikrar'ın" en güçlü teminatı olacaktır. İkinci aşamada Rusya, Çin ve Hindistan gibi bölge ülkeleriyle sağlanacak stratejik ortaklık bu projeye ayrı bir güç katacaktır”

“ NATO üyeliğimizin anlamı kalmamıştır”

Geç kalınmış olan bu projeye imkansız diyenler ve karşı çıkanların olabileceğini vurgulayan Öz,”
Ancak benzer bir proje olan Avrupa Birliği (AB) Projesi'de başlangıçta gerçekleşmesi imkansız bir hayal projesi olarak nitelendirilmişti. 
Birbiri ile düşman olan ülkelere ve II. Dünya Savaşı’nda yıkılmış, harap olmuş Avrupa’ya rağmen yeni bir küresel gücün ortaya çıkarılma planı olarak ortaya atılan Avrupa Birliği (AB) projesi, sonunda "Çeşitlilikte Birlik" sloganı ile gerçekleşmiş, Avrupa'ya getirdiği barış ve uzlaşı kültürünün yanı sıra ekonomik krizle başı dertte olan 28 ülkeye sayısız avantajlar sağlamıştır. Üstelik bu sadece ekonomi ile sınırlı kalmayıp hukuk, kültür, sosyal adalet, eğitim, sağlık gibi alanlarda da büyük başarılar elde edilmiştir. Ayrıca AB, 500 milyon nüfusla küresel gücün yeni belirleyicisi de olmuştur.

15 Temmuz saldırısı karşısında, üyesi bulunduğumuz NATO, müttefik sandığımız ABD ve AB'nin terörist unsurlara olan yakınlık ve destekleri ülkemize karşı olan niyetlerini açığa çıkarmıştır. Ülkemize yapılan saldırılara karşı olmak yerine teröriste destek veren ülkelerin yer aldığı NATO'ya üyeliğimizin de bu nedenle bir anlamı kalmamıştır. BAB projesi, ittifak yapmış bu işgalci emperyalist zihniyete ve teröre karşı kurulacak yeni bir Pakt'dır; Bu proje akan kanı durduracak, terörü yok edecek yegane güç ve Dünya barışının da teminatıdır.

Dünya'nın, ülkemizin ve kardeş ülkelerin geleceği açısından son derece önemli olan bu tarihi projeyi 
T.C. Hükümeti'ne öneriyor ve ivedi olarak diplomatik girişimlerde bulunulmasını teklif ediyoruz.

BAB Projesine ilişkin detaylı çalışmalar Partimiz tarafından yapılmış olup her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu beyan ediyoruz” şeklinde konuştu.

İşte BAB Üyesi Olacak Ülkeler:

1. Türkiye Cumhuriyeti 
2. Azerbaycan
3. Kazakistan
4. Türkmenistan
5. Kırgızistan
6. Özbekistan
7. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 
8. Başkurdistan
9. Çeçenistan
10. Çuvaşistan
11. Hakas Cumhuriyeti
12. Kırım
13. Yakutistan
14. Tataristan
15. Tuva
16. Abhazya
17. Adige Cumhuriyeti
18. Kuzey Osetya
19. Batı Trakya Türkleri
20. Dağıstan
21. Dağlık Altay
22. Doğu Türkistan
23. Gagauz
24. Karakalpakistan
25. Irak Türkmenleri
26. İnguşya Cumhuriyeti
27. Kabartay-Balkar
28. Kalmuk Cumhuriyeti
29. Karaçay-Çerkes
30. Moğolistan
31. Tacikistan

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.