Tatar, basın mensuplarıyla bir araya geldi!

İYİ Parti Yalova İl Başkanlığı görevine getirilen Erol Tatar oluşturduğu yeni yönetimi düzenlediği kahvaltı programıyla basın mensuplarına tanıttı.

Tatar, basın mensuplarıyla bir araya geldi!
elif1234
elif1234
05 Temmuz 2019 Cuma 15:09

İyi Parti ve basın mensupları bu sabah parti tarafından organize edilen kahvaltıda bir araya geldi.

Sohbet havasında geçen kahvaltının ardından söz alan Başkan Tatar, “Tüm ülkede olduğu gibi Yalova’da da halk İYİ Parti’den büyük bir beklenti içerisinde. Genel Başkanımız Meral Akşener’in bize verdiği bu görev ile yeni yönetimimizi oluşturduk. Önce il yönetimi ve ardından da ilçe başkanları ile yönetimleri teşkil edildi. Çınarcık ilçesi hariç tüm ilçelerde teşkilatlanmamızı tamamladık. Çınarcık ilçesinde de önümüzdeki hafta itibarı ile teşkilatımız hayata geçecek. Biz başarının ekiple geleceğine inanan bir anlayışın üyesiyiz. Oluşturulan yeni yönetim bu ilin sorunlarını da çözümlerini de bilen bir yönetimdir ”dedi.

“Kentsel Dönüşüm aciliyetle çözüm bekliyor”
Konuşmasında ildeki sorunlara da değinen Tatar, “Halkımız İYİ Partiden büyük bir beklenti içerisinde. Sorunlarının ortadan kaldırılması için bizden çalışmamızı bekliyorlar. Biz Yalova’nın temel sorunlarını biliyoruz. Bu halkın birinci dereceden sorunu ekonomidir. Özellikle Yalova’da esnaflarımız Arapların açtığı işletmelerle haksız bir rekabet içerisine girmeye mahkum edildi. Vergi ödemeyen yabancılar esnafımızın işini büyük oranda etkiliyorlar. Yine ilimizde bir türlü çözümlenemeyen aksine kronikleşen bir trafik sorunu mevcut. Belediye bu konuda pansuman tedaviler uygulamanın ötesine gidemiyor. Ama buna kalıcı bir çözüm bulmak gereklidir. Yalova’da bir deprem gerçeği var. Dolayısıyla ilimizde kentsel dönüşüm de tamamlanamamış ve sadece sözde kalmıştır. İlde eski ve riskli binalarda halen çok sayıda vatandaşımız ikamet ediyor. Bu konuda aciliyetle çözüm bekliyor. Yalova’da hatırı sayılır bir işsizlik mevcut. Bu gençlerimizin başka illere gitmek zorunda kalmasına neden oluyor. Yalova’ya istihdam sağlayacak ne bir yatırım getirilebilmiş ne de yapılabilmiştir. Yalova maalesef kimliğini bir türlü bulamadı. Turizm kenti etiketine yönelen Yalova’da turizm için verimli kullanılabilecek araziler de yanlış tercihlerle harcandı. Bunun en somut örneği de TİGEM arazisidir. Bu arazinin bir bölümü üniversiteye bir bölümü de Garden A.Ş’ye verildi. Garden A.Ş başlarda belirttiği istihdamı Yalova’ya bir türlü sağlayamazken, üniversite ise beklenen gelişimini bir türlü ortaya koyamadı. Üniversitenin yerinin yanlış olduğunu her seferinde olduğu gibi şimdi de tekrarlamak istiyorum. O arazi halkın kullanımına açılıp Yalova’nın turizm hedefleri için verimli bir şekilde kullanılabilirdi” diye konuştu.


AK Parti’ye yatırım eleştirisi
İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar, AK Parti’yi de sert bir şekilde eleştirdi. Yatırımlar üzerinden eleştirilerini yönelten Tatar, “İktidarda olan bir partinin yöneticileri maalesef Yalova’ya hak ettiği yatırımları getirmekte yetersiz kaldı. 400 yataklı Devlet Hastanesi dışında elle tutulur ciddi bir yatırımdan söz etmek mümkün değil. Bu hastaneden de bitene kadar emin değiliz. Zira biz bu ülkede atılan temellerin araç kasalarına konarak götürüldüğü günleri de gördük. Yalova’da sağlıktan eğitime kadar ihtiyaç duyulan hiçbir hizmet halkın hak ettiği şekilde sunulamadı” dedi.


“Milletvekillerini gören var mı”
Tatar AK Parti ve CHP’li Yalova milletvekillerini de eleştirdi. Tatar, “Yalova maalesef milletvekilleri anlamında da talihsizliğini bir türlü kıramadı. Bu dönemde seçilen AK Partili ve CHP’li vekilleri gören var mı? Halkla iç içe olması gereken bu vekiller partinin il binası ve Ankara’daki Meclis binası arasında gidip geliyorlar. Halkla bütünleşemiyorlar. Halkı dinlemiyor onların sorunlarına çözüm üretmiyorlar. Biz Yalova’nın sorunlarını başka illerin İYİ Parti Milletvekilleri sayesinde meclise taşıyoruz” şeklinde konuştu.

Tatar; Celal Yılmaz (İl Sekreteri), Ahmet Kaplan (1. Başkan Yardımcısı), Mustafa Çınar (2. Başkan Yardımcısı), Erdoğan Yıldız (3. Başkan Yardımcısı), Ajda Sayınberk (Sosyal Politikalar ve Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı), Talip Bayburtlu (Teşkilat İşlerinden Sorumlu İL Başkan Yardımcısı), Osman Barış Ertekin (Seçim İşleri, Hukuk ve İnsan Haklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı), Süleyman İlhan (Parlamento ve Siyasi İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı), Halim Küçüküstel (Uluslararası İlişkiler ve Türk Dünyasından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı), Hasan Kolcu (Parti İçi Eğitim, Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı), Rahim Aydın (Mahalli İdarelerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı), Nuri Yılmaz (Ekonomiden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı), Metin Dağ (Strateji, İletişim, Propaganda, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı), Recep Kırışgil (Bilim, Sanayi ve Teknolojiden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı), Halit Okan (Sivil Toplum Kuruluşları ve Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı), Nazlı Yaşar, Ersin Akyüz, Duygu Aymaz, Hayrettin Yılmaz, Cengiz Zenginler, Turgut Yüksel, Şerafettin Us, M. Saffet Karabaş, Munise Canca ve A. Bahadır Ilgın (İl Yöneticisi) ‘dan oluşan yeni yönetim kurulunu kamuoyuna tanıttı.

Haber: Elif Baş

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.