Bol Sıfırlı Amiraller


Nazmi Karahasanoğlu

Nazmi Karahasanoğlu

07 Nisan 2021, 15:58

Yakın tarihimizde paramızın önünde bol bol sıfırlar vardı. Bir ekmek ya da bir çay için milyonlar ödüyorduk. Dedik ya bol sıfırlı. Neyse ki bol sıfırlardan paramızı kurtardık ve paramız değerine kavuştu. Artık Dünya’da geçerliliği olan ve gururla cebimizde taşıdığımız paramıza kavuştuk.

Tarihimiz sadece bol sıfırlı değersiz paralarla dolu değil.  Bir de omuzlarında bol sıfırlı apolet taşıyan paşalarımız oldu. Bunlar bol sıfırlı apoletleriyle dışarıda çok büyük bir değer gördü.  Bu apoletli zavallılar, iplerini ellerinde bulunduran güçler tarafından on yılda bir aziz Türk milletinin önünü kestiler. Onlarca masumu dar ağacına gönderdiler. Milletimizin cebinden her defasında milyarlarca parayı çaldılar. Bütün bunların tamamını gece yarısı ‘’Aziz Türk Milleti’’ diye başlayan ve içerisinde Atatürk, laiklik, irtica, demokrasi, fikir özgürlüğü gibi sözcükleri süsleyerek yaptılar. Dedik ya bol sıfırlı amiraller, generaller...

Geçen hafta omuzlarında bol sıfırlı apoletleri olan ve son kullanma tarihleri çoktan geçmiş ve tamamı bir Ömer Halis Demir etmeyen yüzü aşkın amiral sanki görev başındaymış ve yetkileri varmış gibi gece yarısı sahipleri tarafından ellerine tutuşturulan bir bildiri yayınlamışlar. Efendim; Montrö Antlaşması, Kanal İstanbul, Aziz Türk Milleti vs.

Tamamı bir Eren Bülbül etmeyen bu korkak kimliksizler bir siyasi parti kursa, fikirlerini bu partinin bir mensubu olarak anlatsa amenna, diyecek bir şey yok ama parti kuramazlar. Çünkü bunlar başkalarının karanlık gecelerde kullandığı ve zamanı gelince çöpe attığı kuklalar. Bu 104 bol sıfırlı amiral, 15 Temmuz gecesini çok iyi tahlil etmiş olacak ki, bildirilerini gündüz kameralar karşısında açıklamak yerine gecenin zifiri karanlığını seçtiler.

Hadi bunlar bol sıfırlı apoletli son kullanım tarihi geçmiş zavallılar. Ya halkın seçtiği ve halen siyaset yapan liderlerin, ‘’İktidar bu durumdan kendine mağduriyet yaratmasın, milletin gerçek gündemi sofrasıdır, iktidar bu bildiriye sığınmasın’’ sözlerine ne demeli?

Bir de fikir ve düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirmeye çalışan gazeteci bozuntuları televizyonlarda boy göstermeye başladı. 15 Temmuz gecesi hiçbirini hiçbir yerde görmediğimiz… Anlamadığım şu; siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurları! Seçimle iktidara gelirler ya da muhalefet görevi üstlenirler.

Demokrasi tarihimizde onlarca kez demokrasiye darbe yapan, başbakan dahil yüzlerce insanı dar ağacına gönderen darbe zihniyetinin bir yansıması olan bu bildiriye net ve kesin bir dille karşı çıkmayan bol sıfırlı siyasetçiler de sandıkla iktidara gelebileceklerinden umudu kesmiş olacak ki, bu bildiriyi yapanların karşısında net bir duruş sergileyemedi.

Bizler, Orta Asya’dan bozkurtların peşine takılan, Malazgirt’te beyaz kefeniyle Cuma namazını kılan, 21 yaşında İstanbul'u fetheden, Çanakkale’de dünyanın en büyük donanmalarına karşı göğsünü siper eden, milletin en umutsuz olduğu günlerde Samsun’da özgürlük ve bağımsızlık meşalesini yakan, 15 Temmuz’da hainlerin karşısına dikilen ve onları cehenneme gönderen kahramanların torunlarıyız. Hepimiz Alparslan’ız, hepimiz Fatih’iz, hepimiz Koca Seyit’iz, hepimiz Mustafa Kemal Atatürk’üz, hepimiz Ömer Halis Demir’iz.

Bu millet, bu bayrak, bu devlet, bu ezan için tarih boyunca seve seve canını bu topraklara veren aziz Türk milletinin torunları olarak bu bildiriyi yayınlayanları ve ona destek çıkanları nefretle kınıyoruz. Sizler bol sıfırlı apoletlerinizle sahiplerinizin size gönderdiği bildirileri okumadan, anlamadan, düşünmeden gece yarısı yayınlamaya devam edin. Bu millet bugüne kadar hiçbir hesabını yarına bırakmamıştır. Bunun hesabını da elbette görecektir.

    

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mahmut Atan - 1 hafta önce
Olaya olumlu tarafından bakalım. En azından bu sayede millet bir kez daha kimin ne olduğunu gördü. Bu hainlerin hiç bir zaman boş durmayacağını öğrendi.
Avatar
Ali Tosun - 6 gün önce
Değerli hocam haddini bilmeyenler her zaman olmuştur. Milletimiz her daim hadsizlere haddini bildirmeye muktedir olmuştur. Biz eğitimciler önce varan diyen, vatan,millet, bayrak sevdalısı nesiller yetiştirdikçe böyle hadsizler tarihin çöplüğünde yok olacaktır. Elinize emeğinize sağlık.
Avatar
Miktat Altuntaş - 6 gün önce
Kalemine kuvvet hocam. Saygılar
Avatar
Hacı Dursun YILDIZ - 5 gün önce
Emeğine, yüreğine ve kalemine sağlık Nazmi Hocam.Hainler içte ve dışta durmadan pozisyon alıyor. Allah ve bu asil millet bunlara fırsat vermeyecektir. Selamlar