YGC Yönetiminden bir dizi ziyaret

Yalova Gazeteciler Cemiyeti Yönetimi, 24 Aralık 2021 Cuma günü, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci’yi, 20 Aralık 2021 Pazartesi günü Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ı, 16 Aralık 2021 Perşembe günü Yalova İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Bahçepınar’ı makamlarında ziyaret etti.

YGC Yönetiminden bir dizi ziyaret
28 Aralık 2021 Salı 10:06

Yalova Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ayhan Polat’a, Başkan Yardımcıları Emine Ballı, Aydın Mert, Genel Sekreter Burcu Dönmez, Muhasip Sezgin Altınel, Disiplin Kurulu Üyeleri Hakan Suiçmez, Muzaffer Kaplan ve Denetleme Kurulu Üyesi İdris Durmuş eşlik etti.  

YGC’nin projeleri Rektör Cebeci’ye anlatıldı

Aralık ayında da protokol mensuplarına ziyaretlerini sürdüren Yalova Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetim Kurulu Üyeleri ve Organlarında bulunan üyeler Ayhan Polat Başkanlığında, 2018’de Yalova Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan ve son 3 yıl içinde başarılı hizmetleri ile takdir toplayan Prof. Dr. Suat Cebeci’yi makamında ziyaret ettiler.   

İlk olarak Cemiyetin yeni yöneticileri ve yayınları hakkında Rektör Cebeci’yi bilgilendiren Polat, ‘’29 Ekim 2021 günü yapılan 9. Olağan Genel Kurul’dan ezici bir çoğunlukla çıktık. Yalova Gazeteciler Cemiyeti yönetimi genç ve tecrübeli isimlerle daha da güçlendi.’’

Polat, ‘’Medya kan kaybı yaşıyor’’

Sosyal Medya Platformları ile rekabette zorlandıklarını; yazılı, sesli ve görüntülü yayıncılığın yasal boşluğundan dolayı gün geçtikçe kan kaybı yaşadıklarını söylen Polat, ‘’Acil olarak, ‘Yeni Medya Yasası’, ‘İnternet Habercilik Yasası’ ve illerdeki gazeteciler cemiyetlerinin baro ve akademik odaların yönetimi gibi bir statüye alınması için girişim ve taleplerimiz var. Gazetecilik yapacak kişilerde belli kriterler aranmalı. Son zamanlar kağıt başta olmak üzere, kalıp ve boyaya gelen zamlar, basılı yayın yapmaya büyük engel teşkil ediyor’’ Şeklinde basının sorunlarını anlattı.

Cebeci, görev yaptığı sürede yapılan çalışmalarını anlattı

Rektör Cebeci göreve geldiği 2018 yılından bu yana yapmış olduğu çalışmalar hakkında Yalova Gazeteciler Cemiyeti yeni yönetimini bilgilendirdi.

Görev aldığı 3 yıllık süre içinde Yalova Üniversitesine 4 fakülte kazandırdıklarını söyleyen Rektör Cebeci, ‘’İlk olarak, kampüs girişini değiştirerek işe başladık. Tıp Fakültesi Yalova’nın hayaliydi, şimdi gerçek oldu. Öğrenci sayımız 10 binlerdeydi, 15 binlerin üstüne çıkardık. Kampüsün içinde önemli değişikler yaparak öğrenci yaşam alanları oluşturduk.

Yalova Makine İhtisas OSB, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası ve Yalova Tersaneler Birliği ile Teknopark anlaşması yaptık. Havaların güzel olduğu bir dönemde temel atma törenimiz olacak. Yalova Üniversitesi ile kent insanını kaynaştıracak çalışmalar içindeyiz.

Göreve geldiğim 2018’de ekonomik kriz, sonrasında 2 yıl pandemi sürecinde uzaktan eğitim ve yine döviz kurlarının yükselmesinden kaynaklanan olumsuzluklara rağmen birçok hizmeti gerçekleşterrik’’ açıklamasında bulundu.   

        

Polat, ‘’Önümüzü göremiyoruz’’

Yalova Gazeteciler Cemiyeti yönetimi, 20 Aralık 2021 Pazartesi günü Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ı makamında ziyaret etti.

Yalova Gazeteciler Cemiyeti yeni yönetimini, her zaman gülen yüzü ile karşılayan Başkan Silpagar, tek tek yönetim kurulu üyeleri tanıştıktan sonra kendilerini tebrik etti ve başarılar diledi.

Başkan Silpagar’a, döviz kurlarında yaşanan artışın basılı yayınlar başta olmak üzere tüm medya mensuplarını çok ciddi şekilde etkilediğini söyleyen Polat, ‘’Önümüzü göremeyecek kadar sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz. Çiftlikköy Belediyesinin medya kuruluşlarına desteğinin 2022 yılında da sürmesini arzuluyoruz. Gönüllü kamu görevi yapan gazeteciler ilanlarla, gazete alımlarıyla sürekli olarak desteklenmeli.’’

Polat, 3 yıl içinde yapacaklarını anlattı

Yalova Gazeteciler Cemiyeti yönetiminin 3 yıllık dönemde yapmayı hedeflediği çalışmaları Başkan Silpagar ile paylaşan Polat, ‘’İlk yapmayı istediğimiz hizmet, Yalova Gazeteciler Cemiyeti için elzem olan lokal ihtiyacını karşılamak.

İkinci hizmetimiz ise, şu an için Yalova Gazeteciler Cemiyeti, Yalova Üniversitesi ve İŞ-KUR iş birliği ile 6 ay sahada eğitim çalışmasında yer alacak olan Yalova Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi bünyesinde eğitim gören, Yeni Medya ve İletişim Bölümünün 25 öğrencisinin sahada eğitim almaları olacak.

Bu yeni yönetimin en büyük hayallerinden biri de, Yalova’da yapılacak olan TOKİ Konutlarından gazeteci meslektaşlarımızın ev sahibi yapılmalarının sağlanması olacaktır.‘’ Şeklinde bilgilendirmede bulundu.

Polat, “Gönüllü kamu görevi yapan emekçileriz”

Yalova Gazeteciler Cemiyeti yönetimi, 16 Aralık 2021 Perşembe günü Yalova İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Bahçepınar’ı makamında ziyaret etti.

“Bizler, gazetecilik mesleğini büyük paralar kazanma düşüncesi ile yapmıyoruz” şeklinde gazeteciliğin bir gönül işi olduğunu söyleyen Başkan Polat, “Yaşadığımız kente, vatana ve millete gönüllü kamu hizmet veren emekçileriz. Gerek, siyasiler, gerek bürokrasi, gerek STK’lar ve iş insanlarıyla uyum içerisinde Yalova’nın menfaatleri için çalışıyoruz.’’

 Polat, medyanın sorunlarına değindi  

Başkan Polat’ın en çok gündeme getirdiği sorunların başında ise, ‘İnternet Habercilik Yasası’, ‘Yeni Medya Yasası’ ve dernek olarak faaliyetlerini sürdüren cemiyetlerin, Baro veya Oda statüsünde olması gerektiği konuları oldu. 

Polat, ‘’YGC Yönetimi olarak, bu sorunların çözümü için mücadelemizi sürdüreceğiz.” Dedi.

Yalova Gazeteciler Cemiyeti yeni yönetimini makamında ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Yalova İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Bahçepınar, YGC yönetimine yeni görevlerinde başarılar diledi.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından, ziyaret sonlandı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.