Yalova Belediye Meclisi Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel başkanlığında bu ayın 2. Olağanüstü toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Yalova Belediyesi’nin de üyesi olduğu 7 birliğe üye seçimleri gerçekleştirildi. Seçimlerde CHP ve Cumhur İttifakı grubu birlik üyelikleri için aday olan isimlerini belirledi.

Mazgallar koku ve sel riskine karşı temizleniyor Mazgallar koku ve sel riskine karşı temizleniyor

CHP birlik üyeliklerinin tamamını kendi grubundan çıkardı

CHP meclisteki sayısal üstünlüğünü kullanarak birlik üyeliklerinin tamamını kendi grubundan çıkardı. Kapalı zarf usulü ile yapılan oylamada seçimlerde doğal üye olan Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel haricinde birliklere üye olan isimler şu şekilde netleşti:
Marmara Belediyeler Birliği: Tarık Burak Evin Ahmet Kumali (CHP)

Murat Tiryaki (CHP-Yedek)

Sağlıklı Kentler Birliği:  Cem İnci-Cem Saraç (CHP)

Tarihi Kentle Birliği:  Murat Tiryaki(CHP)

Tülay Özçelik (CHP-Yedek)

Yeşil Körfez Su Birliği: Esra Patıl, Meryem Ataç, Filiz Demir, Kubilay Torun, Alemdar Coşkun, Bican Çuhadar, Fatih Saydam (CHP)

Cihan İsmet Yıldırım, Cem İnci, Cem Saraç, Harun Güleç (CHP-Yedek)

Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği (YASKİ): Cihan İsmet Yıldırım, Harun Güleç, Cem İnci, Cem Saraç, Sefer Keskin (CHP)

Esra Patıl, Bican Çuhadar, Filiz Demir, Meryem Ataç (CHP-Yedek)

Yalova Katı Atık Birliği (YAKAB): Mesut Tutup, Tülay Özçelik (CHP)

Alemdar Coşkun (CHP-Yedek)

Yalova Turizm Birliği (YATUB): Melike Tomris Önder (CHP)

Cem Karadağ (CHP-Yedek)
Meclisin gündeminde yer alan 2024 yılı gelir tarifesinin güncellenmesi maddesi ise oy birliği ile plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Meclis bir Mayıs ayı olağan toplantısını ise 06 Mayıs 2024 Pazartesi günü saat 15.00’de gerçekleştirecek.