Çiftlikköy’de klimadan yangın çıktı Çiftlikköy’de klimadan yangın çıktı

Yalova Manşet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ayhan Polat, Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele’yi makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Adil Yele de Ayhan Polat’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Ziyarette Polat’a özel açıklamalarda bulunan Adil Yele, belediyenin mali durumu hakkında bilgiler verdi. Ayrıca hayata geçireceği projelerini anlattı.

Yele: Belediyenin mali durumunun bu kadar kötü olduğunu tahmin etmiyordum

Açıklamalarına “Halkın çok güzel bir teveccühüyle belediye başkanlığını kazandım. Daha sonra belediyenin mali durumunun kötü olduğunu ben de biliyordum ama bu kadar kötü olduğunu tahmin etmiyordum” diye başlayan Adil Yele, “Hızlı bir şekilde tasarruf tedbirlerini hayata geçirdik, israfı önledik. İlk önce maaş sistemini oturtturdum. Personelimin maaşını ilk günden ödüyorum. Daha sonra beni Çiftlikköy ile alakalı daha temiz bir ilçe hayalim vardı. Temiz bir ilçe adı altında hamlelerimiz oldu. Marmara Denizi’nden Samanlı Dağlarına kadar temizlik hamlesi başlattık. Bu konuda personelimizin de desteğiyle çok güzel işler yapıyoruz” sözlerini sarf etti.

Yele: Belediyenin kaynaklarını arttıracak hamlelerim var

“Çiftlikköy’ün birkaç sorunu vardı zaten. Bunları etap etap hızlı bir şekilde çözüme kavuşturma hamlelerimiz var” ifadelerini kullanan Yele, “İlk önce belediyenin mali yapısını güçlendirecek, belediyenin kaynaklarını arttıracak hamlelerim var. Bunu mecliste üyelerimizin desteğiyle beraber hep birlikte üstesinden geliyoruz. 5-6 ay gibi bir sürece ihtiyacımız var. Ondan sonra altı ve üst yapıda hamlelerimiz olacak Çiftlikköy’de” dedi.  

Yele: Borçları ödemeye başladım

“Belediyenin 350 milyon TL civarında bir borcu var ama burası canlı bir mekanizma. Devamlı biz de çalışıyoruz. Belediyenin yaptığı bir ihalenin geri dönüşü 5-6 aylık bir süreç oluyor” diye konuşan Yele, “Bu borç devam ediyor. Ben de ödemeye başladım. Belediyemizin kaynakları var ama yeterli değil. İller Bankası’nın verdiği destek şu an bizim maaşlarımızı ödemeye yetmiyor. İlave kaynaklarla biz maaşları ödeyebiliyoruz. Ben kaynakları arttırıp, tasarruf tedbirlerini ön plana çıkartacağım ve mali yapıyı güçlendireceğim” açıklamasını yaptı.  

Yele: Seçim vaatlerimi hayata geçireceğim

Belediyenin hizmetlerini kesintiye uğratmadan devam ettirdiklerini dile getiren Yele, son olarak şunları söyledi: “Verdiğimiz seçim vaatlerimizi bu 5 yıllık süreçte hayata geçireceğiz etap etap. Vaatlerimizi ve projelerimizi zamana yaydık. Şu an proje aşamasındayız. Devletin resmî kurumlarından almamız gereken izinler var, onların startını başlattık. Bu izinler ve proje aşaması geçildikten sonra önümüzdeki süreçte her bölgenin ihtiyacı olan eşit hizmet anlayışını Çiftlikköy ile buluşturacağımızı söylemiştik. Bu yolda ilerleyeceğiz. Çocuklar ve gençler çok önemli bizim için. O konuda hamlelerimiz var. Sosyal ve kültürel belediyeciliği ön plana çıkartıyoruz.   

Editör: Manşet Gazetesi