Kaymakam Bilgin Çiftlikköy’e veda etti Kaymakam Bilgin Çiftlikköy’e veda etti

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan yerel seçimde yüzde 51’i aşan bir oy oranıyla Çiftlikköy Belediye Başkanlığı’na seçilen CHP Adayı Adil Yele, mazbatasını aldı. Eşi Yeşim Yele, İl Başkanı Erdem Doğancı, Çiftlikköy İlçe Başkanı Savaş Kaşıkçı, çok sayıda CHP'li ve Çiftlikköylü ile Yalova Adliyesi’ne gelen Belediye Başkanı Adil Yele, seçim zaferini kalabalık grupla paylaştı.

“Çiftlikköy’e hayırlı olsun”

Mazbatasını aldıktan sonra kalabalık gruba seslenen Belediye Başkanı Adil Yele, adil bir seçim süreci yaşandığını ve bundan sonraki süreçte de herkese eşit mesafede hizmet edeceklerini söyledi. Yele, “Çok ciddi bir mücadele verdik. Hep beraber gecemizi gündüzümüze kattık. Kimimiz eşinden, çoluğundan çocuğundan, zamanından, vaktinden feragat etti. Adil bir seçim olsun demiştim. Gerçekten siz ve biz ekip arkadaşlarımız hep birlikte adil bir seçim süreci yaşadık. Sonunda mükafatını aldık. Çiftlikköy’e hayırlı, uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

“Çiftlikköy başardı”

Yele’nin konuşması sık sık alkışlarla kesildi. Çiftlikköy’ün yeni başkanı Adil Yele, sözlerini, “İşimiz, gücümüz Çiftlikköy demiştik. Yola çıkmıştık, kendimize anlattık. Çiftlikköy'de iki kişiden birinin oyunu aldık. Bu gerçekten Çiftlikköy tarihinde bir ilk oldu. Bunu hep birlikte yaptık, hepimiz yaptık. Bundan sonra 55 bin kişinin belediye başkanıyım. Herkese eşit mesafede hizmet edeceğiz. Önümüzdeki süreçte Cumhuriyet Halk Partisi'ni Çiftlikköy'e anlattık, daha da iyi yerlere taşıyacağız. Bunu bir dönem değil, uzun süre hep birlikte yapacağız. Hep birlikte bugünlere geldik, bugünleri inşa ettik. Çiftlikköy kazandı, Çiftlikköy başardı. Hepinize sonsuz teşekkürler” diyerek tamamladı. Belediye Başkanı Adil Yele, ardından vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Editör: Manşet Gazetesi