Çiftlik Mahallesi’nde bulunan CHP Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Adil Yele’nin Seçim İletişim Merkezi’nin açılışı tam anlamıyla bir mitinge dönüştü. Yoğun katılım nedeniyle bir miting havasında olan açılışta seçim kampanyasının müzikleri ilk kez dinletildi. Seçim kampanyasının müziklerinin dinlenmesi esnasında büyük bir coşku yaşandı.

Tahsin Becan: Hep birlikte kazanacağız

Ardından konuşan CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Savaş Kaşıkçı, “Çiftlikköy Belediyesi’ni sosyal demokrat, adil belediyecilikle tanıştıracağız” dedi. İl Başkanı Erdem Doğancı ise 31 Mart akşamı belediyenin önünde seçim müzikleriyle kutlama yapacaklarını söyledi. Açılışta bulunan Yalova Milletvekili Tahsin Becan da “Seçildiğim günden beri hayalini kurduğum Çiftlikköy’e sosyal demokrat belediyecilik anlayışını kazandırmak için elimizden geleni yapacağız. Belediye Başkan Adayımız Adil Yele ve yol arkadaşlarına başarılar dilerim. Hep birlikte kazanacağız. Adil başkanımız Çiftlikköy’e adil yönetimi getirecek” diye konuştu.

Konuşmaların ardından CHP Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Adil Yele sahneye çıktı. Eşi Yeşim Yele ile birlikte kalabalık vatandaş grubunu selamlayan Yele’nin konuşması sık sık “Çiftlikköy’ün evladı”, “Çiftlikköy seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla kesildi.

“Çiftlikköy için elele vereceğiz”

Seçim İletişim Merkezi’nin açılışıyla 31 Mart yerel seçiminin kampanya startını verdiklerini söyleyen Yele, öncelikle kendisini anlattı. Yıllar önce belediye meclis üyeliği ve il başkan yardımcılığı görevlerinden sonra adaylığını açıkladığını ifade eden Yele, partisiyle birlikte çalışarak Çiftlikköy için el birliğiyle hareket edeceklerini vurguladı.

Yele, “Tüm Çiftlikköylülerle elele verme zamanımız geldi. Sloganımızda dediğimiz gibi ‘Çiftlikköy için elele vereceğiz’. Genciyle, yaşlısıyla, tüm etnik kökenleriyle, hangi inanıştan olursa olsun tüm fertleriyle Çiftlikköy için elele vereceğiz, Çiftlikköy'ü daha iyi ve daha güzel yarınlara hazırlamak için el birliğiyle çalışacağız” dedi.

Çiftlikköy için mega projeler

Yasemin Fazlaca projelerini açıkladı Yasemin Fazlaca projelerini açıkladı

Bu göreve hazır olduğunun altını çizen Yele, konuşmasını söyle sürdürdü: “Biz bu göreve atamayla değil, örgütümüzün takdiriyle, halkımızın takdiriyle geldik. Bu göreve hazırlanırken Çiftlikköy'ün sorunları neler, çözüm yolları neler, hangi problemi nasıl çözeriz aylarca proje ekibimizle tartıştık ve ortaya Çiftlikköy'ü gelecek güzel yarınlara hazırlayacak mega projeler çıkardık. Biz sizlere yapılması imkansız, sizlerin gözlerini boyayacak onlarca proje sunmayacağız.”

“10 büyük proje sunacağız”

Sloganlarla değil, gerçekçi ve halkın derdine derman olacak projelerle hareket edeceklerini belirten Yele, “'Oh be’ dedirtecek, "İyi ki Çiftlikköy'de yaşıyorum” dedirtecek 10 büyük proje sunacağız. Bunun yanında her mahallemizin ihtiyacı olan, her biri vatandaşlarımızın sıkıntılarını çözebilecek onlarca projemiz daha var. Hepsini ilerleyen günlerde tek tek sizlere sunacağız” dedi.

“Çiftlikköy’e bir Devlet Hastanesi kazandıracağız”

Yele, en büyük projelerinden bir kısmını da vatandaşlara aktardı. Adı gibi adil bir başkan olacağını vurgulayan Başkan Adayı Adil Yele, “Tüm mahallelerimize adım gibi adil eşit hizmet götüreceğiz. Ve bunu yaparken kapımız, gönlümüz herkese açık olacak. Tüm seçim çalışmalarımda vatandaşlara söylediğim gibi birlikte çalışacağız, birlikte kazanacağız ve en önemlisi birlikte yöneteceğiz. Az önce milletvekilimiz de dile getirdi. Artık nüfusu 50 bini aşmış, büyük bir şehir olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Çiftlikköy'de çözülmesi gereken onlarca sorun var. Bunlardan bir tanesi de sağlık sorunu. Yeni hastanenin yapılmasıyla ilçemize yakın bir yerde Devlet Hastanesi kalmadı. Bunun net ve kesin çözümü Çiftlikköy'e bir Devlet Hastanesi kazandırmak. Bunun için göreve gelir gelmez milletvekilimizin de desteğiyle Çiftlikköy’e bir Devlet Hastanesi kazandıracağız. Hastane bir devlet yatırımı. Bir belediye yatırımı değil. Devlet Hastanesi ilçemize yapılana kadar Çiftlikköylü hemşehrilerimize bir söz vermek istiyorum. Çiftlikköy'ün her noktasından Devlet Hastanesi’ne ücretsiz ulaşım imkanı koyuyoruz. Dileyen tüm hemşehrilerimiz ücretsiz bir şekilde günün belli saatlerde Devlet Hastanesi’ne ulaşabilecek. Bunu da Çiftlikköy'deki şoför esnaflarımızla birlikte yapacağız. Hem vatandaşımız bu dertten kurtulacak hem de şoför esnafımız gelir kazanacak” diye konuştu.

Adaylık için hazır olduklarını vurgulayan Yele, birlikte çalışarak halkımızın desteği ve duasıyla çocuklarımız, gençlerimiz, esnafımız ve başımızın tacı büyüklerimiz için istişare ve dayanışma içerisinde hizmetlerimizi, projelerimizi gerçekleştirmek için yola çıkacaklarının sözünü verdi.

Konuşmaların ardından Seçim İletişim Merkezi’nin açılış kurdelesi dualarla kesildi. Açılışa Yalova Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürel başta olmak üzere partili belediye başkan adayları, ilçe başkanları ve partili yöneticiler de katıldı.