AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, seçimlerin artık geride kaldığını Yalova halkının kendilerinden hizmet beklediğini söyledi. Siyasi mücadelenin yerinin seçim sathı olduğunu da hatırlatan Büyükgümüş birçok önemli yatırımın bu 4 yıllık süreçte Yalova'ya kazandırılacağını dile getirdi.

Büyükgümüş: Yalova’ya hizmet için çalışıyoruz

AK Parti Yalova Milletvekilleri olarak AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü ile her alanda Yalova'ya hizmet getirmek için çalıştıklarını dile getiren Büyükgümüş, "Biz yeni dönemde yapacağımız çalışmalara ilişkin Meliha Akyol vekilimiz ve AK Parti İl Başkanımız Umut Güçlü ile birlikte Ankara'da yoğun bir mesai yürütüyoruz. Sağlıktan, ulaştırmaya, su meselesinden turizme kadar çok boyutlu olarak önümüzdeki 4 yılın atılacak olan adımları planlıyoruz. Seçim akşamı sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 'Seçimler geride kaldı. Yatırımlar için önümüzde 4 altın yıl var' demişti. Bu bizim için de bir talimat niteliği taşıyordu.Biz de önümüzdeki 4 yılda Yalova'mızı hangi hizmetlerle buluşturacağımızın çalışmalarını yapıyoruz. Bu anlamda da epey bir başlık olgunlaştı" dedi.

Büyükgümüş: Afilasyon birkaç aya kadar tamamlanıyor

Adil Yele açıkladı: Handere yangınında ihmaller zinciri Adil Yele açıkladı: Handere yangınında ihmaller zinciri

Yalova Üniversitesi ve Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasındaki afilasyon süreci ile ilgili de net tarih veren Büyükgümüş, "Cumhurbaşkanımızın Yalova ziyaretinde üniversite ve afilasyon meselesini masaya yatırmıştık. Onun ardından afiliasyon sistemini yenileyen bir kanuni düzenleme hayata geçirildi. Şimdi Sağlık Bakanlığı'mız alt düzenlemelerini çalışıyor. Sayın Sağlık Bakanımızın bize verdiği bilgiye göre o da birkaç ay içerisinde devreye girecek ve Yalova Üniversitesi ile Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin afiliasyon işlemi gerçekleşmiş olacak. Ama burası sağlık sisteminde 3'üncü derece hastane olarak kabul ediliyor. Sağlık Bakanımız 2'nci derece için de bizim hızlı bir adım atmamızın gerekli olduğunu bize vurguladı" diye konuştu.

4 ilçeye hastane yapılacak  

Çınarcık, Çiftlikköy, Altınova ve Armutlu ilçelerinde devlet hastaneleri yapılacağının müjdesini veren Büyükgümüş, "Bizde bu anlamda Çiftlikköy sınırları içerisinde yeni bir hastane için yatırımı yapacağız. Burada yer için birkaç alternatif var. Kısa süreler içerisinde burası netleştiğinde kamuoyu ile yerini de paylaşacağız. Çiftlikköy ilçemizde bulunan eski Devlet Hastanesi binasını ise yaşlılara yönelik palyatif bakım merkezi olarak kullanacağız. Bu binada ayrıca Çiftlikköy ilçesindeki vatandaşlarımızın 1'inci derecede sağlık hizmeti alabilecekleri kurum yine mevcuttaki diş hastanemizi de seviyesini yükseltip burada hizmete alacağız. Armutlu ilçemizde de seçimden önce hastane vaadimiz vardı. Bu ilçemizde de 50 yataklı bir devlet hastanesi yapma kararı Sağlık Bakanlığı tarafından verildi. Cumhurbaşkanlığı yatırım programına da girdi. Burasının da önce projesi yapılacak ardından da ihale süreci gerçekleştirilecek. Armutlu ilçemizde yapılacak olan hastanenin ikizini Altınova ilçemizde de gerçekleştireceğiz. Mevcut yatak kapasitemize ek olarak ilçemize 50 yataklı bir hastane daha kazandırılmış olacak. Çınarcık ilçemizde de 100 yataklı bir devlet hastanesi yapılacak. Ama bu hastanelerimizin yerleri daha netleşmedi. Yerlerinin netleşmesi ile birlikte detaylarıyla birlikte kamuoyumuzla da paylaşacağız" şeklinde konuştu

 Yalova'ya hidroelektrik santrali kazandırılacak

Yalova'da Gökçe-2 Barajı ile Gökçe Barajı'nın kot farkını kullanarak elektrik üretecek bir Hidroelektrik santralinin kurulacağı müjdesini de Yalova kamuoyu ile paylaşan AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, "Gökçe-2 Barajını da bu anlamda çok önemsiyoruz. Yalova Valimiz sayın Dr. Hülya kaya başkanlığında DSİ Bölge Müdürünü burada misafir ederek bir toplantı gerçekleştirdik. Yalova'nın nüfus projeksiyonu, sanayisi, ihtiyaç duyulacak su miktarları ile detaylı bir projeksiyon raporunu tartıştık. Gökçe Barajı ve Gökçe-2 Barajı arasında ciddi bir kot farkı var. Biz Meliha Akyol vekilimizle birlikte bu kot farkını kullanacak bir hidroelektrik santralinin kurulmasını da önermiştik. DSİ bu konuda da gerekli çalışmaları yaptı ve belirtilen bölgede bir hidroelektrik santrali kurulmasının mümkün olabileceğini bize bildirdi. O da Gökçe-2 Barajının inşaatı ile birlikte paralel olarak planlanacak. Bu santral hayata geçerse Yeşil Körfez Su Birliği'nin tüm enerji ihtiyacı bu santralden sağlanacak. Orta vadede baraj çalışması 10 yıllık bir çalışmada tamamlandığın da hidroelektrik santrali de bitmiş olacak ve Yeşil Körfez Su Birliği'nin enerji gideri sıfırlanmış olacak. Yani birileri 25 yıllık ishale hattı kredisi alındığını tartışıyorlar ya hani, neyle ödeyeceksiniz diye. Biz tam bir eko sistemle çalışıyoruz. Yeşil Körfez Su Birliği hiç elektirk gideri ödemediği bir sisteme kavuştuğunda o taksitler zaten Yeşil Körfez Su Birliği tarafından ödenir duruma gelecek. Yani mesleye tek pencereden değil tamamıyla bakmak lazım. Zaten bizim değerlendirmemize göre önümüzdeki dönemde Yalova Belediyesi'nin imkanları ile ishale hatının kredileri rahatlıkla ödenebilecek durumdadır. Ama biz buna ek bu çalışmayı da hayata geçirerek Yeşil Körfez Su Birliği'ni daha da güçlendireceğiz." dedi.

"Siyasi mücadelenin yeri seçim sathıdır"

Siyasi mücadele ve çekişmelerin seçimlerin tamamlanması ile birlikte geride kaldığının altını çizen Büyükgümüş, "Biz yerel genel ayrımı yapmıyoruz. Yapacağımız bütün hizmetler Yalova'da. Bu anlamda kim fikir sahibi ise taş üstüne taş koyup Yalova'yı ileriye taşımak istiyorsa biz de o arkadaşlarımızla birlikteyiz. Siyasi mücadelenin yeri seçim sathıdır. Şimdi vatandaş hepimizden hizmet bekliyor. Biz de bu hizmet için mücadele ediyoruz. Yani önümüzdeki seçimsiz geçecek bu 4 yıl Yalova'mız içinde yatırımlar için altın yıl olacak. Tıp Fakültesi bu şehrin gündemindeydi halletik. Hastane ihtiyaçtı hayata geçirdik. Bundan sonraki 4 yılda da yine Yalova'mızın ihtiyacı olan önemli yatırım ve hizmetler birbiri ardına bu ile kazandırılacaktır" diye konuştu.

Editör: Manşet Gazetesi