Özyiğit’ten bekar evleri sorununa kesin çözüm Özyiğit’ten bekar evleri sorununa kesin çözüm

Centa Restoranda gerçekleşen basın toplantısına AK Parti Çiftlikköy Belediye Başkanı Aday Adayı Ali Faik Aydın ile ulusal ve yerel basının temsilcileri katıldı. AK Parti Çiftlikköy Belediye Başkan Aday Adaylığı sürecinde yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulunan Ali Faik Aydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Çiftlikköy Belediye Başkanı Adayı gösterilen Uzman Dr. Recep Hacı’ya desteklerini açıkladı.

“Milletvekillerimizin onayıyla aday gösterildi”

Açıklamalarında “İl başkanımız Umut Güçlü’nün teklifi, Milletvekillerimiz Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol’un onayıyla Çiftlikköy Belediye Başkanı Adayımız Recep Hacı aday gösterilmiştir. Hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullanan Ali Faik Aydın şöyle devam etti “Bu konu farklı yerlere çekilebilir. Daha açık ve şeffaf olabilirdik. Keşke şöyle olsaydı: Biz belediye başkanlığını illaki aday olacağız diye düşünen bir kişi değildik. Ben kendi ticari ve sağlık hayatımda bunu geri plana atarak teklif götürülmüştüm. Bu teklifler bizle paylaşılsaydı belki hepimiz sıraya gelip mevcut belediye başkanımızla ben zaten iki dönem içerisinde başkanlığı düşünüyordum deyip bugün ki soru işaretleri ve kafalarda birtakım cevaplar aranmazdı diye düşünüyordum. Benim öngördüğüm Recep Hacı adayımızın Taşköprü ve Yalova’daki nüfusu, eski görevi itibariyle de kalplere dokunabileceğini düşünüyorum. Bu süreçte bana desteklerini esirgemeyen yol arkadaşlarıma, temayüllerde bizi en iyi yerlerde her zaman için sıralamaya koyan teşkilat mensuplarıma, teşkilatımızdaki her daim birlik ve beraberlik içerisinde görüştüğüm genel başkan yardımcımıza, üst kurulda bize destek olan genel merkez yöneticilerimize, milletvekillerimize, il başkanımıza teşekkür ediyorum.”  

“Ben desteğimi vereceğim”

Açıklamaların ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Aydın, Recep Hacı ile görüştüğünü ve kendisine ‘Beraber çalışırız’ dediğini söyledi. Çiftlikköy’de kendisinden Recep Hacı’ya destek olmasının istendiğini aktaran Aydın, “Liyakatli ve ehliyetli kadroların oluşumu ve halkımızın beklentilerine cevap verilmesi karşılığında ben desteğimi vereceğim. Ben bugüne kadar partime ve adayıma hiç ihanet etmedim” sözlerini sarf etti. “Partimizin il başkanı ve milletvekilleri bir aday belirlemiş. Doğruluğu, yanlışlığı artık kapanmıştır. Bize düşen görev parti bilinciyle hareket etmektir” diyen Aydın, “Adaya ve parti yöneticilerine de düşen şudur: değişim talebinde neden bulunuldu. Ona göre oluşacak kadrolarda kafalarda soru işaretleri oluşturmayacak, Çiftlikköy’de seçimi kazandırabilecek liyakatli, ehliyetli kadroların oluşturulmasıdır” diye konuştu.

“Siyaseti açık ve şeffaf yaptım”

Bugüne kadar siyaseti açık ve şeffaf yaptığını dile getiren Aydın, son olarak şunları söyledi: “Sadece bu dönem adaylığım söz konusu değil. Büyüyen ve sorunları olan Çiftlikköy Belediyesi’ni ele almaz zor bir olay. Ben aday adayı olurken bütün arkadaşlarımın desteğini istedim. Ali Murat Silpagar’ın 10 yıllık süreçte yaşadığı sıkıntıları da gördüm. Çiftlikköy’ün 3-4 günde karar verilmesi gereken bir yer olmadığını düşünüyorum. Ben aday adaylığımı açıkladığımda 1 Nisan’da maliyesiyle, idaresiyle bir ekip anlayışının içerisinde olabilen ve Yalova’yı geçebilen bir Çiftlikköy olarak düşündüm. Bu 3 güne neyi sığdırabiliyorsak onu sığdırabiliriz.”

Haber: Buse Kılıç