ŞAHSENEM AŞKI OYUNCAK GİBİ GÖRENLERE SESLENİYOR ŞAHSENEM AŞKI OYUNCAK GİBİ GÖRENLERE SESLENİYORYalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel, başkanlık koltuğunu sırayla 4 ilkokul öğrencisine devretti, talimatları dinledi, taleplere yanıt verdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarında geleneksel hale gelen, çocukların temsili olarak yönetici koltuğuna oturmaları töreninde Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel, makamını bir süreliğine Yalova Suzan Tuna İlkokulu öğrencilerine teslim etti.
Okul Müdürü Adem Aykan, Sınıf Öğretmeni Ahmet Aykut ile birlikte Zeynep Sabiha Aykut, Tanem Köse, Yiğit Yasir Canbaz ve Tuna Sevim makam arabasıyla Yalova Belediyesine geldi. Özel kalem personeli ve ardından Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel tarafından makamda karşılanan öğrenciler sırayla makam koltuğuna oturdu. Koltuğa sırayla oturan öğrenciler gerekli birimleri arayarak yapılması gerekenler hakkında müdürler ile görüştü.
Başkan Gürel “Makamımız Bugün Çocuklarımıza Bıraktık”
Başkan Mehmet Gürel, tüm Çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarken, bayramın önemine de değindi. Gazi Mustafa Kemal’in muasır medeniyetler hedefine ulaşımın ana etkeninin çocuklar olduğunu ve çocuklarımıza aktarılacak eğitim seviyesinin yükselmeye aracı olacağını da vurguladı. Bugünün çocuklarının yarının doktoru, mühendisi, belediye başkanı ve ülkeyi idare eden bireyler olacağını ifade ederken, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çocuklarımızın günüdür. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de savunduğu gibi biz de dünya çocuklar birliği anlayışını savunuyoruz. Cumhuriyet’in kurulması ile bu bayramlar milli bayramlar olmuştur. Bugün de makamı çocuklarımıza devrederek şehrimizin yönetimini çocuklarımıza bıraktık. 23 Nisan Salı günü de çocuklarımız için gerçekleştireceğimiz etkinliklerle, çocuklarımıza bu coşkuyu sonuna kadar yaşatma arzusundayız” dedi.

Editör: Manşet Gazetesi