Başkan Yele’den 'Plastiksiz Temmuz Hareketi'ne tam destek Başkan Yele’den 'Plastiksiz Temmuz Hareketi'ne tam destek

Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Hava Meydan Komutanı Hv. Plt. Alb. Mert Uysal, Çiftlikköy Belediye Başkan Vekili Nadir Bahadır ile şehit ve gazilerimiz adına Şehit Baçerettin Özgür'ün Babası Bekir Özgür tarafından Atatürk Anıtına çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı okundu.

Dereceye giren öğrencilere ödül verildi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programına geçtiğimiz yıl olduğu gibi Yalova Bahçeşehir Koleji ev sahipliği yaptı. Programın açılış konuşmasını yapan Çiftlikköy M. Kemal Anadolu Lisesi Müdürü Selda Altan, “Çanakkale’yi Çanakkale yapan düşmanın karşısında dimdik duran muhkem ve azimli ruhlardır. O ruhlar ki, çelikle barut; azmin, inancın, imanın karşısında mağlup olmuştur. O ruhlar ki, ezelden beridir hür yaşamış, hür yaşayacağı gerçeğini haykırarak ve bu gerçeği silmeye çalışanlara asla fırsat vermeyeceğini dile getirerek, bütün düşmana haddini bildirmiştir” diye konuştu. Ardından Yalova Bahçeşehir Koleji ve Çiftlikköy M. Kemal Anadolu Lisesi öğrencilerinin birlikte sahnelediği Çanakkale Savaşı konulu gölge oyunu izleyenlerden büyük alkış aldı. Etkinlikte 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni konu alan okullar arası yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini 111.Dönem Kaymakam Refiki Zeynep Demir, İlçe Jandarma Komutanı Halil İbrahim Türkmen ve Çiftlikköy Belediye Başkan Vekili Nadir Bahadır tarafından takdim edildi.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Türk Milleti’nin en şanlı zaferleri arasında yer alan Çanakkale Zaferi’nin tüm dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten eşsiz bir kahramanlık örneği olduğunu belirterek, “Bu büyük zaferin 109. Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve vatan uğruna canlarını feda eden tüm kahraman şehitlerimizin ruhları şâd, makamları âli olsun” dedi.

Editör: Manşet Gazetesi