Gürel’den mesai arkadaşlarına: Dedikodulara kulak asmayın Gürel’den mesai arkadaşlarına: Dedikodulara kulak asmayın

Zafer Partisi Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Ersin Doğan halkın gerçek ihtiyaçlarına odaklanan projelerini açıkladı. Projelerinin odağında kentsel dönüşüm, ekonomik sorunların çözümü ve gençlerin bulunduğu 12 projeyi parti yöneticileri, muhtarlar, parti üyeleri, meclis üye adayları ve vatandaşların katıldığı toplantıda detaylandırdı.

Doğan projelerini şu başlıklarda duyurdu:

Kentsel dönüşüm: İlçemizdeki tüm yapı stokları, çevre şehircilik ve mühendislik odaları ile yapacağımız protokolle, riskli yapıların tespitleri yapılıp yeşil, sarı, kırmızı ile kodlandırılıp, bina sahipleri ile ortak çözüm planları oluşturacağız. ’İnsan yaşamı tavizsiz korunacak.

Halk ekmek: Mahalle bazında ihtiyaç miktarları tespit edilip, fırıncı esnafımızla yapacağımız protokolle halkımızı ucuz ekmeğe kavuşturacağız.

Aş evi: Mahalle muhtarlarımız cami derneklerimiz ve görevlendirilmiş meclis üyelerimizle tespitleri yapıp ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.

Su: Mesken abonelerimizde minimum ihtiyaç ton miktarı tespit edilip, en dip rakamda kullanımını sağlayacağız. Ton aşımları kademeli olarak fiyatlandırılıp israfın önlenmesi adil sosyal belediyecilik anlayışımız olacaktır.

Semt pazarı: Her mahallemize semt pazarlarını tekrar getireceğiz.

Balıkçı barınağı ve sahil: Yıllardır tüm siyasilerimiz tarafından gündeme getirilen ve unutulan balıkçı barınak projemiz olmazsa olmazımızdır. Sahilimiz denize girilebilir hale getirilecektir.

Konuk evi: İlçemize vizyon kazandıracak projelerimizde, sanatçıları, öğrencileri, akademisyenleri vb. misafirlerimizi ağırlayacak konuk evini ilçemize kazandıracağız.

Hastane: Tüm ilçelerde devlet hastanesi olmasına rağmen, bugün 53.000 kişiye ulaşan nüfusu ve çok kısa sürede yapılan istatistiklerle 200.000 kişiye ulaşacak ilçemizde devlet hastanesi projesi elzem bir ihtiyaçtır. İlçemiz sınırlarında acil servis kurulması ve şehir hastanesine ulaşım için ring kurulacaktır.

Kreş:

Çalışan hanımlarımıza ve ülke ekonomimize katkı sağlamak için her mahallemizde kreş hizmeti verilecektir.

Dernekler: İlçemizdeki tüm kültürel derneklerle, kültür alışveriş programları yapılacaktır.

Çocuklarımız: Sağlık, spor, sanat, trafik, emniyet vb başlıklarda eğitim projeleri uygulanacaktır.

Gençlerimiz: Madde ile mücadele; ilçemiz okul çevrelerinde sivil zabıtalarımızla kontrol sağlanarak, emniyetimize bildirim yapılarak yardımcı olunacaktır. Profesyonel spor hocalarımızla, ilçemiz ve köylerimizde Çiftlikköy'ün yıldızlarını bulmak için tam destek vereceğiz. Gençlerimizin milli duygularını yükseltmek ve dünyayı görsel olarak tanımaları için projelere tam destek vereceğiz. Anıtkabir'i ve Çanakkale'yi görmeyen genç bırakmayacağız. Kardeş şehir projemizle gençlerimizi doğu illerimizle tanıştırmak ve başarılı öğrencilerimizi Avrupa ülkelerine götürmek vazgeçilmez görevimiz olacaktır. Gençler geleceğimizin teminatıdır’’