Aralık ayında, kurul üyeleri arasında tanışma ve YTSO oryantasyonunu içeren bir toplantı düzenlenerek ilk faaliyet gerçekleştirildi.Bununla birlikte, Kocaeli ve Bursa Genç Girişimciler Kurulu başkanlarıyla bir araya gelinerek bölgedeki potansiyel iş birlikleri hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası'nın il olma çalıştayına katılım sağlandı.

Kurul kendi içerisinde görev paylaşımı yaparak "Komisyonların Kurulması" konulu bir toplantı da gerçekleştirdi.

Amacımız genç girişimcileri desteklemek

Ocak ayında ise önceki dönem GGK başkanlarının davet edildiği “Tecrübe Paylaşımı” konulu bir toplantı gerçekleştirildi. Ayrıca, YTSO üyesi Genç Girişimcilerin ziyaretleri yapılarak fikir paylaşımı ve ticari bağlantıların gelişmesine katkı sağlandı. Yine Ocak ayı içerisinde Yalova Üniversitesi Spor ve Kültürel İşler Daire Başkanı ile genç girişimciler ve Yalova Üniversitesi arasında yapılabilecek iş birliği protokolleri hakkında görüşmeler gerçekleştirildi.

Aksa Akrilik Ayna projesini hayata geçirdi Aksa Akrilik Ayna projesini hayata geçirdi

Kurul üyeleri ilimizdeki faaliyetlerin yanı sıra Kocaeli'de gerçekleşen TOBB GGK Marmara Bölgesi “Tanışma” konulu Bölge Toplantısı'na da katılım sağlayarak bölge GGK kurulları ile ortak çalışmalar dahilinde Yalova’nın tanıtımı konusunda önemli adımlar attı.

YTSO Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İdris Safa Kaya, amaçlarının genç girişimcileri desteklemek olduğunu belirterek “Kurulumuz, genç girişimcilerin desteklenmesi ve iş dünyasına entegrasyonunu sağlamak için aktif bir şekilde çalışmalarını sürdüreceklerini belirterek Gelecek dönemde de benzer etkinliklerle genç girişimcilere destek olmayı sürdüreceğiz” dedi. 

Editör: Manşet Gazetesi