Seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak Türkiye Emekliler Derneği Gemlik Şube Başkanlığı’nı ziyaret eden Gencay Yılmaz burada şube başkanı Ömer Şimşek ile görüştü.

Necmettin Erbakan bugün bile hayırla yad ediliyor

Fazlaca’dan birlik ve beraberlik yürüyüşü Fazlaca’dan birlik ve beraberlik yürüyüşü

Başkan Şimşek, ziyaretten oldukça memnun olduklarını belirtirken, başkan adayı Gencay Yılmaz’a çalışmalarında başarılar diledi. Şimşek emeklilerin; 54. hükümet döneminde Necmettin Erbakan’ın emekliler ile birlikte toplumun tüm kesimlerinin maaşlarına yaptığı yüksek zam oranlarını, bugün bile hayır ile yad ettiğini kaydederken, o dönemdeki refah ve bereketin ülke insanının mutluluğuna vesile olduğunun altını çizdi.

Toplumun tüm kesimine nefes aldıracak

Ziyarette konuşan Yeniden Refah Partisi Gemlik Belediye Başkan Adayı Gencay Yılmaz ise cennet mekan Erbakan’ın o dönemde efsanevi hizmetler yaptığına işaret ederken; “Erbakan hocamız o dönemde başta emekliler işçi, memur, esnaf, dul ve yetim tüm toplum kesimlerinin derdine derman olan maaş artışlarını gerçekleştirmişti. Şimdi kendisinin emaneti, Dr. Fatih Erbakan bayrağı teslim aldı. İnşallah şimdi yerelde, ardın da genel seçimlerde Yeniden Refah Partisi göreve gelerek, başta emekliler olmak üzere toplumun tüm kesimlerine ekonomik olarak nefes aldıracak adımları atacaktır inşallah. Emekliler başımızın tacıdır.” şeklinde konuştu.

Gemlik’i halkla birlikte yöneteceğiz

Kendisinin de emekli olduğunu hatırlatan Yılmaz, halkın teveccühü ile Gemlik Belediyesi’nde göreve geldiklerinde, kenti halk ile birlikte yöneteceklerini belirtirken; “Kent Konseyi’ni aktif hale getireceğiz. Bizim yönetim tarzımızda Gemlik Kent Konseyi’nin büyük bir önemi olacak. Yine emekliler başta olmak üzere tüm toplum kesimleri burada adeta yerel bir meclis gibi bir arada konsensüs içinde kararlar alacaklar. Belediye hizmetlerine yön verecekler. Onlar talep edecek, biz belediye olarak icra edeceğiz. Gemlik’i halkımız ile birlikte yöneteceğiz” dedi.

Ziyarette kısa süre önce emekli Gencay Yılmaz, alkışlar eşliğinde Emekliler Derneği’ne üye oldu.