Sağlıklı ve Güvenli Ortamda Spor Yapabilecekler

Gençlere ve çocuklara yönelik yapmış olduğu çalışmalarla takdir toplayan Yalova Belediye Başkan Vekili Mutafa Tutuk, gençlerin hayallerini süsleyen, onların güvenli ve sağlıklı bir ortamda spor yapabilmelerine olanak sağlayacak Kay Kay Parkını Yalova’ya kazandırdı. Gazipaşa Caddesi üzerinde bulunan 17 Ağustos Parkı’ndaki 600 metrekarelik alana yapılan park için bir açılış töreni düzenlendi. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği törene Tutuk’un yanı sıra AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol da katıldı.   


“Gençler İster, Mustafa Amcaları Yapar”

Burada bir konuşma yapan Tutuk, böyle bir tesisi gençlerin can güvenliğini düşünerek inşa ettiklerini söyledi. Paten yapan gençlerin güvenli ortamda adrenalin yaşamasını amaçladıklarını söyleyen Tutuk, “Şehrimizin hemen her köşesinde, her mahallesinde çocuklarımız ve gençlerimiz için yaptığımız park, bahçe, halı saha, çok amaçlı spor sahaları gibi çalışmalarımıza bir yenisini daha ekledik. Gençlerimizin ve çocuklarımızın talepleri bizim için öncelikli. Yalova’da olmayan ilk kay kay parkını açıyoruz. İçerisinde 9 ayrı modülün olduğu 600 metrekarelik kay kay parkımızı gençlerimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gençler ister, Mustafa amcaları yapar” dedi.

Milletvekili Akyol da yaptığı konuşmada gençleri hayallerine kavuşturması nedeniyle Tutuk’u kutladı. Pistin modern dünya standartlarında olduğunu belirten Akyol, gençlerin güvenli ve sağlıklı bir ortamda spor yapabilmelerine olanak sağlayacak olan pistin hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Çiftlikköy’ün Sultanları yarı finalde Çiftlikköy’ün Sultanları yarı finalde


Profesyonel Patenciler Nefes Kesti

Gençlerin büyük ilgi gösterdiği açılışta profesyonel kaykay ve patenciler gösteri yaptı. Bir birinden ilginç akrobatik gösteriler yapan patenciler, adeta nefesleri kesti. Bisiklet, paten ve kay kaylar ile yapılan gösteriler büyük alkış aldı


Gençlere Kay Kay ve Paten Dağıtıldı

Gösterilerin ardından Rap Müzik Sanatçısı Sept, gençlere konser verdi. Konserin ardından sanatçıyı kutlayan Tutuk, gençlere ve çocuklara kay kay ve paten hediye etti. Sosyal belediyecilik anlayışıyla sosyal proje üretmeye devam edeceklerini kaydeden Tutuk, gençlere yönelik projelerin 2023 yılında da artarak devam edeceğini bildirdi.