Renkli görüntülere ve büyük coşkuya sahne olan etkinlikte konuşan Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vefik Arıca, öğrencilerin bu onurlu mesleğe adım atarken duyduğu heyecana ortak olmaktan duyduğu memnuniyeti paylaşırken, "Hemşirelik bilgi ve becerinin yanı sıra özveri, sabır ve insan sevgisi gerektirir. İş hayatınız boyunca etik değerleri ve mesleki sorumlulukları her zaman önemseyeceğinize tüm kalbimle inanıyorum" diye konuştu.

Hep birlikte kep attılar

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Yıldız ise mezun tüm öğrencileri kutlayarak başladığı konuşmasında, "Hemşirelik bölümümüzün ilk öğrencilerini mezun etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Tüm öğrencilerimizin yanı sıra büyük fedakârlık gösteren ailelerimizi de kutluyorum. Mezun öğrencilerimizin iş hayatı boyunca milli ve manevi değerleri en önde tutacağına yürekten inanıyorum" ifadelerini kullandı.

2024_2025 Eğitim ve Öğretim Döneminde Kayıtlar Ne Zaman Başlayacak? 2024_2025 Eğitim ve Öğretim Döneminde Kayıtlar Ne Zaman Başlayacak?

Hemşirelik bölüm başkanı Prof. Dr. Rabia Hacıhasanoğlu Aşılar, 2023-2024 eğitim öğretim yılı 1. dönem mezunlarını kutlayarak “Bugün güzel ülkemizin çağdaş yarınlarını gerçekleştirecek olan gençlerimizi sevgiyle uğurluyoruz” sözlerini sarf etti. Tören kep atma merasiminin ardından sona erdi. 

Editör: Manşet Gazetesi