Yalova Teknopark teknoloji geliştirme bölgesi ilan edildi Yalova Teknopark teknoloji geliştirme bölgesi ilan edildiYalova'da resmi olmayan sonuçlara göre sandıkların yüzde 93'ü açıldı. 55 bin 926 oy kullanıldı. 54 bin 92 oy geçerli sayıldı. Katılım oranı yüzde 64.74'te kaldı. Oyların yüzde 46.9'unu (25 bin 397 oy) alan Mehmet Gürel Yalova Belediye Başkanı oldu.

AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Mustafa Tutuk ise yüzde 41.2 (22 bin 188 oy) kalarak seçimi kaybetti. Yeniden Refah Partisi Yalova Belediye Başkanı Adayı Ayhan Polat ise yüzde 1.69 (913 oy) alarak Yalova'nın dördüncü partisi olma başarısını gösterdi.

İlçe ve belde başkanları belli oldu

Yalova merkez, ilçeler ve beldelerde resmi olmayan sonuçlara göre belediye başkanları şu şekilde:

Yalova Belediyesi - Mehmet Gürel (CHP)

Çiftlikköy Belediyesi – Adil Yele (CHP)

Altınova Belediyesi – Yasemin Fazlaca (CHP)

Çınarcık Belediyesi – Avni Kurt (CHP)

Termal Belediyesi – H. Sinan Acar (AK PARTİ)

Armutlu Belediyesi – Cengiz Arslan (AK PARTİ)

Kadıköy Belediyesi – Yılmaz Tavşan (CHP)Kaytazdere Belediyesi – Doğan Çitil (CHP)

Subaşı Belediyesi – Turan Canbay (CHP)

Koru Belediyesi – Kamil Yaman (CHP)

Esenköy Belediyesi – Mehmet Temel (MHP)

Taşköprü Belediyesi – İsmail Arslan (DP)

Teşvikiye Belediyesi – Mustafa Nurten (MHP)

Tavşanlı Belediyesi – Mücahit Kaçar (AK PARTİ

Mehmet Gürel halka seslendi

Resmi olmayan sonuçlara göre CHP’nin Yalova Belediye Başkan adayı Mehmet Gürel oyların çoğunluğunu alarak, yarışı önde tamamladı. Seçim kutlamalarına başlayan Mehmet Gürel Beyaz atkısıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda seçmenlerine seslendi. Duygusal anlar yaşayan Mehmet Gürel’i CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, CHP Yalova İl Başkanı Erdem Doğancı ve binlerce partili yalnız bırakmadı.

"Yalova'yı halkımız ile birlikte yöneteceğiz"

Yalovalılara seslenen Gürel 10 yıldan beri bu anı beklediğini söyleyerek şöyle devam etti "Yaklaşık üç ay süren yoğun bir seçim sürecinin sonuna geldik. Bugün itibariyle Yalova Belediye Başkanlık seçimini resmen kazanmış bulunmaktayız. Ben çok duygusal anlar yaşıyorum şu anda. Sizler buradan nasıl gözüktüğünüzü görseniz, bilseniz siz de böyle hissedersiniz. Yalova’ da ne kazandı biliyor musunuz arkadaşlar? Yalova’da samimiyet kazandı. Yalova Belediye Başkanı'nı, Yalova halkının seçeceğini herkese gösterdiniz. Yalova'yla alakalı hayalleri olan içinizden biriyim. Hayat beni bu noktaya getirdi sizlerin sayesinde çok gururluyum. Bundan on yıl önce yarım kalmış hikayenin bittiği gündür. Yalova'yı inşallah büyük bir samimiyetle, şeffaflıkla ve halkımızla beraber yöneteceğiz. Sziler için Yalova'yı kalkındırmak, güzelleştirmek için, sorunlarımızı çözmek için yöneticilerimizle beraber, halkımızla beraber, ortak akıl oluşturarak, kibirlenmeyerek, egolarımıza girmeyerek, samimi, arkadaş, dost, kardeş, tek yürek aile olarak Yalova'nın geleceğine hep birlikte şekil vereceğiz. Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim ve Cumhuriyet Halk Partisi örgütünün bir parçasıyım. Ve bununla da gurur duyuyorum. Ama Yalova'da Cumhuriyet Halk Partili olmayan fakat Yalova'yı bizlerle beraber yönetmeye talip arkadaşlarımız, dostlarımız bütün görüşler, insanlarla beraber hep beraber bu seçimi kazandık. Bu seçimi hep beraber kardeşliğin, özgürlüğün, eşitliğin, samimiyetin gücüyle kazandık. Bundan sonra da böyle yönetilecek Yalova. Hiçbir yönetici halkına yalan söylemeyecek, kandırmayacak, gururlanmayacak, neysek o olacağız. Sizlerden biri olacağız. Sizlerin oradaki sesiniz olacağız. Hiç merak etmeyin arkadaşlar. Cuma akşamı daha değişik açıklamalar yapacağım. Biliyorsunuz parti olarak da çok zorlu süreçlerden geçtik. Elimizdeki belediye alındı. Yetkililerimiz görevden uzaklaştırıldı. Haksız yere suçlu kabul edilip, cezaevine atıldı. Sizler bu yapılan yanlışların hesabını sordunuz bugün. İşte Yalova budur. Her zaman söylediğim gibi bazı kişiler benimle dalga geçti. Yalova siyaseti bilir gerektiği zaman gerekeni yapar diye. Herkes duysun gereken yapılmıştır."