Yeniden Refah Partisi, Ankara Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen seçim beyannamesi ve aday tanıtım toplantısında gövde gösterisi yaptı. Binlerce Yeniden Refah Partilinin katıldığı toplantıda kalabalık salona sığmadı. “94 Ruhuyla Yeniden Başlıyoruz” sloganıyla bir araya gelen Yeniden Refah Partililer “Mücahit Erbakan” sloganları attı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan YRP Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Zor, “Onlar Milli Görüş’ü dipsiz kuyulara gömdüklerini zannettiler ama yanıldılar. Bu kuyu Yusuf’un kuyusuydu. Buradan kervanlar geçti, kuşlar da uçtu ve kuyudan Yusuf çıktı ve Mısır’a sultan oldu” dedi. Zor, 2028 seçimlerini işaret etti, “Sizler belediyeleri kazandıktan sonra, 2028’de genel başkanımızı cumhurbaşkanı seçeceksiniz” diye konuştu.

Ahlaklı belediyecilik vurgusu

Zor’un ardından YRP Genel Başkan Yardımcısı Muhammed Fati̇h Müjdeci̇, sinevizyon gösteriminin tanıtımı için sahneye çıktı. Müjdeci, “Yerel yönetimlerde yerleşen zihniyet, şehirlerimizi talan etmiyor, şehirlerde yaşayanların değerlerine saldırıyor. Uyuşturucunun adaletsizliği önüne geçmiyorlar, ailelerimizi dağıtıyorlar. Milletimizin malını yandaşın cebine akıtmaktan utanmıyor” dedi. Salonda mevcut belediyelerin icraatlarının eleştirildiği videolar gösterildi. Videolarda rant, yolsuzluk ve uyuşturucu ticareti eleştirildi, “ahlaklı belediyecilik” vurgusu yapıldı. Müjdeci, “Onlar mücahitlerin değil müteahhitlerin dostudur” diye konuştu. YRP Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç ise konuşmasında birlik, beraberlik vurgusu yaptı, “İnancımıza sadık, davamıza bağlıyız” dedi. “Yeniden Refah, yeniden Erbakan” parolasıyla iktidara yürüdüklerini söyleyen Kılıç, “Biz kimseye kaybettirmek için değil, tüm Türkiye’ye kazandırmak için çok çalışacağız” dedi.

Fatih Erbakan vaatlerini açıkladı

Daha sonra kürsüye çıkan YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Mücahit Erbakan” sloganlarıyla karşılandı. Erbakan, partinin üye sayısının çok kısa bir sürede yüzde 80 arttığını belirtti, “Bu salonda bulunanlar parti üye sayısını beş ay gibi çok kısa bir sürede 260 binden 450 bine çıkaran dava erleridir” dedi.

Erbakan şöyle devam etti: “Türkiye ve dünyada beş ayda yüzde 80 büyüyen başka bir parti var mı? Bu 1969’da çekilen besmelenin bereketinin devam ettiğini gösteriyor.” Erbakan, belediyecilik anlayışlarını eleştirdi, “Bugün milletimizin mahkûm edildiği üç belediyecilik anlayışı var. Gözünü para bürümüş rant belediyeciliği anlayışı, belediyenin parasıyla LGBTİ+’yı destekleyen, içkinin su gibi aktığı konserlere milyonlarca lira aktaran belediyecilik anlayışı, geçmişi dağa dayanan insanları işe alan örgütçü belediyecilik anlayışı” dedi.

Erbakan şöyle devam etti: “Tüm bu çarpık belediyecilik anlayışının sonucunda sokakları köpekler sarmış, LGBTİ+ virüsü belediyelere bulaşmış, belediyeler borca, harama, faize saplanmıştır.” Fatih Erbakan, 31 Mart Yerel Seçimleri’ndeki başarılarının 2028’de iktidar yolunu açacağını söyledi. YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, çocukların ekonomik sıkıntılar nedeniyle düzgün beslenemediğini dile getirdi, “Devlet okullarındaki çocuklarımıza ücretsiz yemek desteği vereceğiz. Çocuk spor okullarıyla spora teşvik edeceğiz. Dilendirilen çocukları şefkatli ellere teslim edeceğiz. Mahallelerde gençlik konseyleri kuracağız. Gençlerimize sinema tiyatroya gidebilmeleri için Genç Refah Kart vereceğiz” dedi.

Öğrenci yurtlarında kız çocuklarına öncelik verilecek

Becan: İşimiz gücümüz Yalova Becan: İşimiz gücümüz Yalova

Öğrenci yurtlarında kız çocuklarına öncelik verileceğini vurgulayan Erbakan, kız çocuklarına pozitif ayrımcılık yapılacağını söyledi. Erbakan, kira kontratlarını getiren öğrencileri evlerinde doğalgaz ve su faturalarında yüzde 25 indirim sağlanacağını belirtti. Kadınlara yönelik vaatlerini de açıklayan Erbakan, “Kadınlarımız için psikolojik destek ve kanser gibi hastalıklarda erken teşhis için refah sağlık birimlerini hayata geçireceğiz. Belediyede çalışan kadınlar için çocuklarını bırakacakları kreş açacağız” diye konuştu.

Sahipsiz köpekler barınaklara yerleştirilecek

Erbakan, sahipsiz köpeklerin barınaklara yerleştirileceğini söyledi, “Bu barınakları her isteyen internet üzerinden 24 saat canlı olarak izleyebilecek. Şehirlerimizin sokaklarındaki bütün başıboş köpekleri düzenli bir şekilde toplayacak, kısırlaştırıp bu barınaklara yerleştireceğiz. Barınaklarımızda mutlaka yeterli sayıda veteriner ve uzman görev yapacak” diye konuştu.

Erbakan açıklamalarının ardından partisinin İstanbul, Ankara, İzmir adaylarını açıkladı. Yeniden Refah Partisi’nin İstanbul adayı Mehmet Altınöz, Ankara adayı Suat Kılıç, İzmir adayı Cemal Arıkan oldu.