“Sağlıklı yaşamak için birlikte fazla kilolarımızı atıyoruz” projesi kapsamında KAFTA-DER, Atakent Hastanesi ile iş birliği yaptı. Sağlık sorunları sebebiyle kilo veremeyen ve kilosu ile sorun yaşayanların bu proje kapsamında uzman diyetisyen ve uzman psikolog tarafından gerekli görülen tahlil ve incelemelerden sonra tedavi süreci başlayacak. İlk etapta belirlenen 10 hasta ile doktorların görüşmeleri sağlandı. Atakent Hastanesi doktorlarından diyetisyen Kamile Altın ve  Uzman Klinik Psikolog Ezgi Doğan ile ön görüşmeler yapılarak izlenilecek yol haritası belirlendi.

Nurten Anıl’dan Atakent Hastanesi’ne teşekkür

Diyetisyen Altın, kilonun vücudun içerisinde yaptığı tahribatlardan bahsetti. Kilonun alt kaynaklarının vitamin değerlerinin düşük olmasından kaynaklandığını belirten Altın, tedavi süreci boyunca bu konuların araştırılması gerektiğini söyledi. Psikolog Doğan ise açlık duygusunun bazen psikolojik olabileceğini, bunun altında yatan kaynakların da çözülmesi gerektiğini belirterek önce ruhumuzun doyması gerektiğini ifade etti.

Dernek Başkanı Nurten Anıl da “Biz kadınlar en son kendimizi düşünüyoruz önce çocuklarımız ailemiz daha sonra kendimiz diyoruz. Oysaki şunu öncelikle belirlememiz lazım önce kendimiz sağlıklı olursak çevremize vereceğimiz etkide o derece sağlıklı olacaktır. Atakent Hastanesi ile daha önce de gerçekleştirmiş olduğumuz programımızın tedavi sürecinde faydasını görmüştük. Bu nedenle ihtiyacı olan kişileri aracılığımız ile bize sağlanan kolaylıklarla tedavi ettirmeyi sürdüreceğiz.  Sağlıklı yaşam seminerlerine devam edeceğiz. En yakın zamanda tüm halkımızla birlikte diyetisyen doktorumuz Kamile Altınsu ve Uzman Psikolog Doktorumuz Ezgi Doğan ile tüm halkımız gerekli bilgiye ulaşacaklardır. Atakent hastanesi yönetimine, halkla ilişkiler müdürü Hülya hanım'a, doktorlarımız Kamile hanım ve Ezgi hanım'a göstermiş oldukları yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz” dedi. 

Afiliasyon sürecini görüştüler Afiliasyon sürecini görüştüler