Kariyerli Kadınlar Zirvesi'nin moderatörlüğünü Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu yaptı. Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya ve Döktaş CFO'su Sibel Binici iş hayatına dair tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Teşekkür belgesi sunuldu

Başkan Gürel’den bayram ziyaretleri Başkan Gürel’den bayram ziyaretleri

Açılış konuşmasında Kariyer Zirvesi'nin geleceğin çalışanları için önemli çıktılar sunacağını ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu, katılımcılara teşekkürlerini sundu.

Zirvedeki konuşmasında, kariyer serüveninden anekdotlar aktaran Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, kadınların karar alma mecralarında daha çok yer alması gerektiğini vurguladı. Kadınların kadınları daha çok desteklemesi gerektiğini dile getiren Vali Kaya, özellikle yüksek öğretime devam konusunda teşviklerin artarak sürmesine dikkat çekti.

Kariyer Zirvesi'nde öğrencilere "İçinizdeki gücün farkına varın" tavsiyesinde bulunan Döktaş CFO'su Sibel Binici de kadın liderlerin artmasıyla tüm dünyanın değişeceğini söyledi. Soru cevaplarla devam eden zirvenin sonunda Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı tüm katılımcılara teşekkür ederek çiçek takdim etti.