Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında göreve gelen Kaytazdere Belediye Başkan Vekili Korhan Tan, gerçekleştirdiği hizmetler ile belde sakinlerinin gönlünde derin bir yer edindi. 8 aydır görevi başarıyla sürdüren Korhan Tan, bu süreçte yaptığı çalışmaları gazetemize verdiği özel röportajda anlattı.

Yalova Belediyesi şehri yeşertiyor Yalova Belediyesi şehri yeşertiyor

Beldede göreve geldiği günden itibaren hizmet üretmek için gece gündüz çalıştıklarını anlatan Korhan Tan, Yozgat Mahallesi Anafartalar Caddesi, Kıbrıs Caddesi bölgesinde sıcak asfalt çalışmaları yaptıklarını belirtti. Beldede öğrenci servisini hizmete soktuklarını kaydeden Tan, “Öğrencilerimizi beldenin merkezinden alıyoruz Altınova’daki lise, oradan Şen Sokak, Esentepe, Akın Mahallesi ve Karamürsel’de okuyan öğrencileri alarak öğrenci servisini konumlandırıyoruz. 66 öğrenci taşıyoruz.”

Tan; “Belediye çalışanlarına zam yapıldı”

Beldeye yaz aylarının hizmet anlamında gayet başarılı geçtiğini aktaran Tan, “Kanalizasyon işlemleri yaptık. 3 tane öğretmenle anlaştık Matematik, Türkçe ve Tarih. Fakat talep olmadı. 6- 7 öğrenci geldi ve başvurdu. 2 otobüsle kadınlara yönelik İstanbul’daki tarihi camilere gezi düzenledik. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere gezi boyunca yemek ihtiyaçlarını biz karşıladık. Beldenin kahvesini açtık. İş hanında yenileme yapıldı. İş hanı boyatıldı ve yenilendi. Tekvando kursu açtık, beldemizin 20-30 genci katılım gerçekleştirdi. Belediye çalışanlarına zam yapıldı.”  

Tan; “Halk ekmek düşüncemiz var”

Kaytazdere Belediye’nin çok iyi durumda olduğunu ifade eden Tan, şöyle devam etti: “Hiç borcumuz yok. Her şeyimizi ödeyebiliyoruz. Su 12 TL’ idi şu an 8 TL’den devam edecek. Kurucu belediye başkanlarımız ve geçmiş belediye başkanlarımızda borç konusunda çok hassaslardı. Devlete veya herhangi bir alanda borcumuz yok. Belediyenin taşınmaz alanı olarak kahvehanemiz var. Köyümüzün bakkal eksiği olduğu için vatandaşlarımız açsınlar diye 1000 TL’den kiraya verdik. Yeter ki bir market olsun bölgemizde. Biz belediye olarak halk ekmek gibi bir oluşum düşünüldü.”