Mazbatasını almak üzere eşiyle birlikte Yalova Adliyesine gelen Mehmet Gürel’e CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, CHP İl Başkanı Erdem Doğancı, yönetim kadrosu ve yüzlerce partili eşlik etti. Alkış ve tezahüratlar arasında adliyeye giren Mehmet Gürel, yetkili mahkeme başkanının elinden mazbatasını aldı.

Gürel: Teşekkür ederim

Daha sonra adliye çıkışı konuşan Gürel, “Bütün Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisinin olağanüstü bir başarısı var. Yalova’da il bazında bu başarıya katkı sundu. Bu sadece CHP’nin başarısı değil, bütün partilerden demokratların, cumhuriyetçilerin, aydınların, ülkenin kötü gidişatından rahatsız olan halkımızın kardeşçe tepkisinin sonucudur. Bu bağlamda Yalova halkı da bizleri sözcü olarak seçmiştir. Herkesten Allah razı olsun, çok teşekkür ederim. Hep beraber çok kaliteli bir seçim sürecini yönettik ve başardık. Bu mazbatayı emeği geçen milletvekilimize, il başkanımıza, parti yöneticilerimize, teşkilat üyelerimize ve partililerimize hediye ediyorum” dedi.

Gürel: Haksız yere ceza alan başkanımız aklandı

Açıklamasına “Bu seçim daha önce haksız yere görevden uzaklaştırılan belediye başkanımızın, belediye başkan yardımcımızın ve diğer haksız yere cezalandırılan yöneticilerimizin de hukuk karşısında aklandılar ama şu anda toplum karşısında da hep beraber onları aklamış olduk. Ayrıca bu süreçte bana yardımcı olan eşime, kızıma ve aileme çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Gürel: Yalova Belediye Başkanını Yalova halkı seçer

Bu sürecin kendisi için 12 yıllık bir süreç olduğunu ekleyen Gürel, şöyle devam etti: “Bu süreci siyasi anlamda ahlaklı ve kaliteli geçirdiğimize inanıyorum. Normal seçimin ötesinde bir seçim bu. Gerçekten samimiyetin, dostluğun ve şeffaflığın seçimi kazanabileceğini bütün Türkiye’ye göstermiş olduk. Yalova halkının adalete olan inancını test etmiş olduk. Aynı zamanda Yalova Belediye Başkanını Yalova halkının seçeceğini bütün Türkiye’ye göstermiş olduk. Bundan sonra da hep beraber ortak bir akılla ve çabayla şeffaf bir şekilde sosyal belediyecilik projelerimiz öncelikle bir yönetim sergileyeceğiz. Yalova’mıza hayırlı olsun. Yalova kazanmıştır. İnşallah kimsenin yüzünü kara çıkarmayacağız. Hep beraber Yalova’ya hayırlı hizmetler yapacağız.”

Devir teslim töreni Cuma günü

Gürel son olarak Cuma günü Yalova Belediyesi’nde devir teslim töreni düzenleneceğini açıkladı. Tüm partilileri törene davet etti.

Haber ve Fotoğraf: Mustafa Turan

Oktay Atik: Köylerin refahı için gece gündüz çalışacağız Oktay Atik: Köylerin refahı için gece gündüz çalışacağız