Yalova’da faaliyet gösteren Yalova Aile ve İnsani Yardım Derneği hem ülke genelinde hem de il genelinde ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor. Bununla da yetinmeyen Yalova Aile ve İnsani Yardım Derneği, şimdi katil İsrail’in boykot ve soykırımlarına maruz kalan mazlum Gazze halkına yardım elini uzatmak istiyor. Bunun için kolları sıvayan Yalova Aile ve İnsani Yardım Derneği, 6 Şubat Asrın Felaketi sonrası depremzede vatandaşların ekmek ihtiyacı için ürettikleri mobil ekmek fırını Gazze’ye göndermek için girişimlerde bulunuyor.

Mobil ekmek fırınında yok yok

Sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaşan Yalova Aile ve İnsani Yardım Derneği Başkanı Hacı Ömer Anlayışlı, “Mobil ekmek fırınımız TIR dorsesine döşenmek bir şekilde faaliyet gösteriyor. Fırınımız tam kapasite çalıştığı zamanda 30 bin yuvarlak ekmek üretip dağıtabiliyor. Fırınımızda 1 ton su ve 1 ton mazot depomuz var. Jeneratörümüz mevcut, elektrik olmasa bile çalışmaya devam edebiliyoruz. Fırında çalışan gönüllü arkadaşlarımız için 2 katlı ranza yaptık. Ayrıca ekmek yapımında kullanılan her türlü makinemizi koyduk. Ekmeğimizi 350 derecelik fırınımda pişiriyoruz” dedi.

Kızılay ve AFAD’a başvurularımızı yaptık

Deprem bölgesindeki yardım faaliyetlerini geçtiğimiz ay bitirdiklerini dile getiren Anlayışlı, şöyle devam etti: “Niyetimiz Allah izin verirse Gazze’deki kardeşlerimize ekmek üretip dağıtmak. Elimizden bu geliyor. Mobil ekmek fırınımızı Gazze’ye göndermek için Kızılay ve AFAD’a gerekli başvurularımızı yaptık. Fırın hazır, biz hazırız inşallah. Hedefe Gazze’yi koyduk. Allah'ın izniyle yola çıkmak istiyoruz. Gerekli müracaatlarımızı yaptık, bekliyoruz. Bu konuda AFAD ve Kızılay ile görüşmelerimiz devam ediyor.” 

Doğu sahil bandında motosikletlere ceza yağdı Doğu sahil bandında motosikletlere ceza yağdı

Editör: Manşet Gazetesi