Yalova’da 1994 yılında eğitim hayatına, “Önder Dershanesi” olarak başlayan ve ilerleyen süreçte ise Yalova Önder Özel Eğitim Kursu olarak dönüşüm geçiren eğitim kurumu 30’uncu kuruluş yıldönümünü düzenlenen kahvaltı ile kutladı. Özdilek AVM’de gerçekleştirilen kahvaltıya Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, Yalova Belediye Meclis üyesi Mesut Tutuğ ve diğer dershanelerin yetkilileri ile okul müdürleri katıldı.

Şennur Türk: Yalova her şeyin en güzeline layık bir kent

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yalova Önder Özel Eğitim Kursu kurucusu Şennur Türk hiçbir zaman bir sınav dershanesi olmayı düşünmediklerini ifade etti. Sınavlara hazırlığı da eğitimin bir parçası olarak gördüklerini dile getiren Türk, “Bizim açımızdan çok önemli bir gün. Bugün 30’ncu kuruluş yıldönümümüzü kutluyoruz. Bu önemli günde bizi yalnız bırakmayan herkese yürekten teşekkür ediyorum. 1994 yılında dershanemiz kuruldu. O yıllarda Yalova’da eğitime destek vermek için yola çıktık. Bugün burada tek başımayım ancak biz o yıllarda 4 öğretmen arkadaşımla yola çıktık. Onlar olmasa Önder Dershanesi olmazdı. Ben Yalova her şeyin en güzeline layık bir kent. Dolayısıyla da eğitim alanında en büyük başarıları hak ediyor. 30’ncu yılımızda burada hep birlikteyiz. İnşallah 40 ve 50’nci yıllarda da dershanemiz kuruluşunu buralarda kutlar. Sınava hazırlığın da eğitime dahil olduğuna inanarak hiçbir zaman sadece bir sınav dershanesi olmadık” dedi.
 

Çiftlikköy’de klimadan yangın çıktı Çiftlikköy’de klimadan yangın çıktı

Adil Yele: Her zaman destek olmaya devam edeceğiz

Yalova Önder Özel Eğitim Kursu’nun ilk öğrencilerinden birisi olduğunu ifade eden Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele ise, “Önder dershanesinin bende çok özel bir yeri vardır. Ben de dershanemizin ilk öğrencilerinden birisi de benim. Üniversiteye hazırlık sürecini ve üniversiteyi kazanma heyecanını Önder dershanesindeki hocalarımla birlikte yaşadım. Hayatımın en önemli basamaklarından birisi olan bu süreçte elimden tuttukları için kendilerine çok teşekkür ederim. İlimizin güzide kuruluşlarından birisi olarak çok güzel işlere imza atıyorlar ve çıtayı her geçen gün daha da yukarılara taşıyorlar. Biz de kendilerine her zaman destek olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Dershanenin kuruluş yıllarındaki ilk öğretmenlerden olan Mustafa Kulaber, Serpil Kırımoğlu ve Yurdagül Aydoğan da kahvaltıda dershanenin mutluluğuna ortak oldular. 

Editör: Mustafa Turan