Seçime 2 ay kala çalışmalarını her geçen gün daha da artan bir tempo ile sürdüren, ilçede toplumun her kesimi ile kucaklaşarak, belediye başkanlığı döneminde hayata geçireceği yatırım ve projeleri de anlatan AK Parti Altınova Belediye Başkan adayı Regaip Ahmet Özyiğit, bu noktada hükümet desteğinin çok büyük önemi olduğunun da altını çiziyor. Belediyelerin birçok yatırım ve projeyi kendi bütçeleri ile hayata geçirmelerinin çok zor olduğunun hatırlatan Özyiğit, belediye başkanı olduklarında hükümet desteklerini de alarak ilçede ihtiyaç duyulan çalışmaları bir bir yapacaklarını dile getirdi. Altınova Belediye Başkanı Metin Oral’dan da övgü ile bahseden ve çıtayı yukarılara çıkardığına değinen Özyiğit, “Adaylığımız açıklanalı kısa bir süre olmasına rağmen Altınova halkının büyük bir ilgisiyle karşılaştık. Bu da bizi memnun ediyor. Yakında projelerimizi halkımızla ve kamuoyuyla paylaşacağız. Mevcut Belediye Başkanımız Metin Oral Altınova’ya güzel hizmetlerde bulunarak bu anlamda çıtayı yukarıya çıkarmış. Bizde kendisinden alacağımız hizmet bayrağını iktidar olmanın avantajını da kullanarak hükümetimizin desteğiyle daha da yukarılara çıkaracağız. Altınova’da seçimi farklı kazanacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

“Altınova’yı çok iyi tanıyorum”

İlçede 5 yıl kaymakamlık yapmasının ilçedeki tüm sorunları ve ihtiyaçları tanıması açısından kendisine ciddi bir avantaj sağladığını vurgulayan AK Parti Altınova Belediye Başkan adayı Regaip Ahmet Özyiğit, “Ben 2018 yılında ilçeye kaymakam olarak atandım ve 5 yıl ilçede Kaymakamlık yaptım. Bu bana ilçeyi tanıma, eksiklerin tespiti, sorunların belirlenmesi anlamında büyük bir avantaj sağlıyor. Ayrıca belediye bir kamu kurumu. Dolayısıyla ben uzun yıllardır kamuda yöneticilik yapıyorum. Bütün bu özellikler Altınova’ya hizmet anlamında bize bir avantaj sağlıyor” diye konuştu.

“Ulaşım sorununu mutlaka çözülecek”

Projelerinin hazır olduğunu ve bu projeleri belirli aralıklarla Altınova Kamuoyu ile paylaşacağını dile getiren Özyiğit, “İlçemizin ihtiyacı olan, sorunlara çözüm getirecek projelerimiz hazır. Projelerimizi 2 aylık süre içerisinde aşama aşama açıklamaya başlayacağız. Ancak bana göre en önemli sorun ilçedeki ulaşım sorunu, bu anlamda tersaneler bölgesine ana kara yolunda ulaşımın güvenli ve düzenli bir şekilde sağlanması gerekli. Yine Hürriyet ve Cumhuriyet Mahallelerimizi ana yola girmeden birleştirecek bir batçık projesi önceliklerimiz arasında yer alacak” şeklinde konuştu.

“Sel baskınlarını dere ıslahı ile önleyeceğiz”

Subaşı’nda miting gibi açılış Subaşı’nda miting gibi açılış

İlçenin yaşadığı alt yapı sorununa da değinen Özyiğit, “Bununla ilgili projemiz var. Sel ve su baskınlarını önleyecek dere ıslahı projemiz olacak. Yağmur suyu alt yapısının yapılması lazım. Bunun da dere ıslahıyla birlikte yapılması lazım. Bu projemizi de ilerleyen süreçte kamuoyu ile paylaşacağız. Önemli projelerimizden bir tanesi” sözlerini sarf etti.

“Bekar evleri sorununu çözeceğiz”

Son olarak ilçede yaşanan bekar evleri sorunu konusu hakkında da açıklamalarda bulunan Özyiğit, şunları söyledi: “Bekar işçilerin kalacağı yer sorununu nasip olursa çözeceğiz. Bunlarla ilgili çalışmalarımızı yaptık.”

Haber: Mustafa Turan