KATFA-DER farklı konulara beğenerek farkındalık arttıran programlarına devam ediyor. Yapılan söyleşilerle halkın merak ettiği sorulara cevapları muhatabından yani birinci ağızdan aktarılmasını sağlıyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Özyılmaz yapılan çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgiler vererek merak edilen soruları cevaplandırdı.

Veda isimli oyun büyük ilgi gördü Veda isimli oyun büyük ilgi gördü

Teşekkür belgesi sunuldu

Vakfın yaptığı hizmetlerden Özyılmaz, Yalova'ya ait sorun çözme yöntemlerine değinerek nasıl yardım edildiğini, kimlere yardım edildiğini ve koşullarının neler olduğunu ayrıntısıyla anlattı. 60 yaşını dolduran ve 5 bin 300 TL’nin altında kişi başı geliri olan herkesin uygun olan koşullarda yardımlardan faydalanabileceğini belirtti.

KAFTA-DER Başkanı Nurten Anıl ise “Bugün Vakıf çalışma ve faaliyetleri hakkında oldukça ayrıntılı bilgiye sahip olduk. Müdür Bey'in özellikle belirttiği bir şeye dikkat çekmek isterim ki bizler yapacağımız yardımlar konusunda bazı hatalar yapabiliyoruz. Önümüzdeki hafta Ramazan ayına gireceğiz. Bizler de aldığımız karar doğrultusunda salonda bulunan herkesle birlikte fitre ve zekatlarımızı vakfa verme kararını aldık. Onların en doğru şekilde uygun görülen kişilere ulaştıracağına eminiz” dedi.  Programın ardından Dernek başkanı Nurten Anıl, Özyılmaz'a teşekkür belgesi sundu.