Yeniden Refah Partisi Yalova Belediye Başkan Adayı Ayhan Polat, çok komik bulduğu bu tür söylentileri yönelik, ‘’AK Parti sokakta mı bulmuş da bana 2 Milyon TL veriyor. Benim yayınlarıma ilan-reklam ambargosu uygulayan AK Parti İl Başkanı mı, yoksa AK Parti’nin bir yöneticisi mi bu bana parayı vermiş. Nakit mi vermişler?, Çek mi kesmişler? Böyle iddialarda bulunanlar; namusuzdur, şerefsizdir ve ahlaksızdır.’’ Dedi.  

Hakkında, iftira kampanyası başlatıldığını söyleyen Polat; ‘’Allah’a şükürler olsun ki, yaşadığım cennet Yalova’da bir tane yüz kızartıcı suçum yoktur. 29 yıl gazetecilik yapıp, her türlü tehdit, hakarete rağmen sabır gösteriyor olmak Allah’ın bana verdiği önemli bir mükafattır.

Subaşı bir kez daha Turan Canbay dedi Subaşı bir kez daha Turan Canbay dedi

Ben; 1971 yılında Yalova’da doğmuş. Aydın Sinemasında Ayhan Işık sinema filmini izleyen ailemin o dönemin en ünlü oyuncusunun adını verdiği, 29 yıldan bu yana Yalova için, taşınmazlarımı sermaye yapmış, yıllarca gece-gündüz demeden, alın teri ve emek harcayarak, kamu yararı gözeterek ‘GAZETCİLİK’ gibi kutsal bir görevi, bir kuruş RESMİ İLAN almadan yapmayı başarmış, kentte hep ilklere imza atmış, Yalova sevdalısı, kentin markasıyım.

Bana yönelik; iftira, baskı, yıldırma, yıpratma vb. haksızlıklara karşı, çok büyük sabır ve sükûnet göstererek, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın bana verdiğim bu kutsal görevi, ilkeli şekilde yapan Milli Görüş Davasının Yalova’da ki bir neferiyim.

Benim yaptığı İLK’lerinden rahatsız olanlar, başarılarını kıskananlar, kudurmuş köpek gibi hemen her gün saldırıyorlar. Bu saldırılarını karışma çıkarak değil, bel altından, dedikodu yaparak, sahte hesaplar üzerinden, ehliyetsiz ve liyakat sahibi olmayan birkaç kuruş karşılığı yapanların olduğu açıkça ortadadır.  

Ateşten gömlek giydim

Yeniden Refah Partisi’nin Yalova ve Türkiye’de kilit parti olduğu gerçeğini bundan 6 ay önce Yalova Manşet’in 3. Sayfasında ki ‘Kalemin Gölgesi’ adı altında ki köşe yazımda dile getiren, önünü gören, analiz yapma özelliği olan bir gazeteciyim. Baskı, tehdit, yıldırma, ambargoları sıkça yaşayan bir gazeteci olduğumdan, bu tür çirkinlikleri kat kat Yalova siyasetinde de göreceğim gerçeğini aday olduğum zaman da çok iyi biliyordum.

Milli Görüş davası için canımı veririm

Öncelikle ‘Milli Görüş’ ne anlama geliyor. Bunu çok iyi bilmek gerek. ‘Milli Görüş’ millete hizmet, vatanı sahiplenmek, dışa bağlı olmaksızın özgür bir şekilde; yaşamak, yaşatmak, haksızlıklar karşısında dik durmak, adaletli olmak demektir.

Türkiye’de iki defa Başbakanlık yapmış, Milli Görüş’ün mimarı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın bizlere miras bıraktığı, vatan ve millet için hizmetkar olacak neferlere ihtiyaç duyulduğu bir süreçte; maddi kayıpları göz önüne alarak, her türlü kahpeliğe, nankörlüğe, çelmeye rağmen elini taşın altına cesurca koydum.  

Hiçbir zaman yalaka olmadım. Adam satmadım. Doğruları her zaman kişilerin yüzlerine haykırdığım; iki yüzlü, yalancı, sahtekar, hırsız ve arsızların tekerlerine çomak sokmaktan da hiçbir zaman geri kalmadım.

‘Her doğru, her yerde söylenmez’ diyenlerin aksine, Ayhan Polat her doğruyu her zaman her yerde ve gerektiğinde kişinin yüzüne karşı ve yayınlarında belgeleriyle söyleyen kişi olmuştur. Ölünceye kadar da hep doğruların peşinde olacaktır.

İstifa etmemi isteyenler var

2 Aralık 2023 günü Ankara’da yapılan Yeniden Refah Partisi 2. Tanıtım Toplantısında tüm Türkiye’ye Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan tarafından adaylığımın duyurulmasının ardın, üzerime oynan oyunlarda adaylıktan çekilmem için yapılanlar karışışında büyük bir sabır göstererek sustum. Partimin zarar görmemesi için verdiğim sabrı bir ben bir Allah ve yanı başımda yaşadıklarımı görenler bilir.

Beni, zırt pırt ‘İstifa ettim, bıraktım, şu-bu kırmızı çizgimdir. ’ diyen şekli insan, ama şeytanlaşmış iki ayaklı soytarılarla karşılaştıranlara söyleyeceğim tek şey, Yeniden Refah Partisinin Yalova Belediye Başkan Adayı olması Ayhan Polat için, bir onurdur. 

Bu onurlu görev; benim namusum, şerefimdir. Hiçbir güç beni adaylığımdan aldıramadığı gibi ancak ölüm benim Yalova Belediye Başkan adaylığımdan alır.

31 Mart akşamı Ayhan Polat’a olan sevgi, saygı sandığa nasıl yansıyacak tüm Yalova ve Türkiye görecek. Allah var gam yok.  Son 3 ay ki seçim sürecinde bana yatılanları Allah’a havale ediyorum.’’ Şeklinde düşüncelerini dile getirdi.