Gazeteci, iletişim uzmanı, yazar ve aynı zamanda sunucu olan Sevda Türküsev ‘Medya- Aile Toplum’ başlıklı söyleşisiyle Yalovalıları bilgi dolu bir muhabbetle buluşturan Türküsev, etkinlikte önemli konulara vurgu yaptı.

Bilinçli medya tüketiminin önemine vurgu yaptı 

Yeni Medya ve İletişim Bölümü fotoğraf sergisi açıldı Yeni Medya ve İletişim Bölümü fotoğraf sergisi açıldı

Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde saat 20:00’da başlayan programa ilgi oldukça büyüktü. Medyanın aile ve toplum üzerindeki etkilerini detaylı bir şekilde inceleyen Türküsev, bilinçli medya tüketiminin önemine vurgu yaparak, katılımcılara günlük hayatta daha bilinçli bir medya kullanımı için önemli tavsiyelerde bulundu.

Başkan Tutuk’tan plaket aldı

Söyleşide aile yapısının toplumun temel taşı olduğuna dikkat çeken Türküsev, aile içinde sağlıklı iletişim, sevgi ve anlayışın toplumsal dayanışmayı nasıl artırabileceğini anlattı. Aynı zamanda medyanın aile ilişkilerine olan etkilerini de ele alarak, bilinçli medya kullanımının aile bağlarını güçlendirebileceğine vurgu yaptı.  Program sonunda Sevda Türküsev katılımcılardan büyük alkış aldı.   Sevda Türküsev, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ve eşi Gökşen Tutuk’u sahneye kendisi davet etti. Çiçek ve plaket takdimi yapan Mustafa Tutuk “Sevda Türküsev’e bu güzel akşam için çok teşekkür ediyoruz. İyi ki geldiniz, Yalovalı vatandaşlarımıza bilgi dolu eşsiz bir gece sundunuz” şeklinde konuşarak düşüncelerini dile getirdi.