Milli sporcu ve antrenör Bahadır Şaban ile ailelerin kendi imkanlarıyla kurduğu Güçlü Taekwondo Spor Kulübü, 90. Yıl Spor Salonu’nda çalışmalarını sürdürüyor. Milli sporcu ve antrenör Bahadır Şaban’ın çalıştırdığı Güçlü Taekwondo Spor Kulübü’nün 16- 8 yaş aralığında 62 sporcusu bulunuyor. O sporculardan biri de 14 yaşındaki Şevval Ela Alpaslan.

Alpaslan: Hedefim şampiyon olmak

7 yıldır teakwondo yapan Şevval Ela Alpaslan, hem okuluna devam ediyor hem de teakwondada derecelere imza atıyor. Birçok elemeden geçerek Antalya’da düzenlenecek olan 11.Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvasına katılmaya hak kazandığını söyleyen Alpaslan, başarısını şu sözlerle tarif ediyor: “Düzenli olarak hem okuluma hem de sporuma devam ediyorum. Antrenmanlarımı aksatmıyorum. Bu sayede hem okuluma devam ediyorum hem de sporumu yapıyorum. Gençler kategorisinde katılıyorum. 46 kiloda katılacağım. Hedefim şampiyon olmak.”  

Bahadır Şaban: 37 yıldır taekwondo sporunun içindeyim

Milli sporcu ve Milli antrenör Bahadır Şaban ise “37 yıldır taekwondo sporunun içindeyim. Yalova’da başladım bu spora. Değerli antrenörüm Ahmet Şen sayesinde uzun yıllar bu spora hizmet ettim ve ömrüm yettiğince de etmeye devam edeceğim. Bundan önce Bursa ili adına Orhangazi’de 10 Türkiye şampiyonluğu, birçok ikinci ve üçüncülük elde ettik. Avrupa 2.’si ve Balkan şampiyonalarının yanında Dünya ve Avrupa şampiyonalarına sporcu gönderdik. 5 yıldır da Yalova da hem İl temsilcisi hem de antrenör olarak çalışmalarımı sürdürmekteyim” dedi.

Bahadır Şaban: Çok güzel başarılara imza atacak

Güçlü Taekwondo Spor Kulübü olarak daha çok yeni bir kulüp olduklarını belirten Şaban, “2023 yılının Ağustos ayında sporcu velilerimizle birlikte kurduk. Yetenekli, çalışkan, fedakâr ve bu sporu çok seven birçok sporcumuz var. Şevval Ela Alpaslan bunlardan biri. Termal Fen Lisesinde okuyan sporcumuz okul ve sporu birlikte başarı ile götürebilen ve çok güzel başarılara imza atacağına inandığım bir sporcum. 8-14 Şubat tarihleri arasında Antalya da düzenlenecek olan 11. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nda Gençler kategorisinde yarışacak. Kazanmak için oynayacağımız bu müsabaka gelecek içinde güzel kazanımlar edeceğimiz, adım adım hedefimize doğru ilerleyeceğimiz bir yarışma olacak. Kulüp olarak da taekwondo branşında güzel Yalova’mızda gelecekte çok güzel başarılara imza atacağımıza inanıyorum” açıklamasını yaptı.

Bahadır Şaban: Suat Kılıç’a teşekkür ederim

“Taekwondo özellikle sporcularımızın fiziksel, mental gelişimleri için çok önemli bir spor” diyen Şaban son olarak şunları söyledi: Burada sporcularımız bu spor sayesinde disiplini çalışmanın önemini, özgüven, yeterlilik duygusu, zihinsel dayanıklılık gibi kişisel özelliklerini de geliştirmiş oluyorlar. Çalışmalarımızı 90. Yıl spor salonunda yapıyoruz. İl spor müdürümüz Salih Kılıç, değerli şube müdürlerimiz ve bütün kadroları burada bütün imkanlarıyla spora hizmet etmek için çalışıyorlar. Spor adına çok güzel bir ekip var. Kendilerini İl temsilcisi olarak da ayrıca teşekkür ederim.”

Haber ve Fotoğraf: Mustafa Turan 

Amatör spor kulüplerine malzeme desteği sağlandı Amatör spor kulüplerine malzeme desteği sağlandı