Subaşı Belediyesi, eğitimde eşitlilik ilkesi ile Subaşı’nda yaşayan öğrenciler için eşit eğitim imkanları sunmayı amaçlayarak hizmete sunulan Subaşı Belediyesi Dijital Dershane alanında uzman eğitmenlerce, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun, yüksek çözünürlük kalitesinde videolu dersler ile öğrencilerin eğitim hayatlarına katkıda bulunulacak. Platformda oluşturulan konu tarama testleri, online deneme sınavları ile öğrenciler sınava yönelik pratiklerini arttıracak.

Karayip Korsanları Yıldızı Tamayo Perry Hayatını Kaybetti Karayip Korsanları Yıldızı Tamayo Perry Hayatını Kaybetti

Subaşı Belediyesi Dijital Dershane uygulaması üniversite sınavlarına hazırlıkta öğrencilerimizin en önemli yardımcısı olacak diyen Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay “Üniversite sınavına girecek olan evlatlarımıza destek olmak için hazırlanan dijital eğitim platformu içinde bulunduğumuz çağa uygun olarak online bir dershane gibi düşünülebilir. Eğitimde fırsat eşitliği ilkesine dayanarak; paylaşılabilir ve ulaşılabilir bir online eğitim sistemini öğrencilerimize sunuyoruz. Bu uygulama sayesinde öğrencilerimizin başarısına bir nebze olsun katkı sağlamış olacağız. İnşallah öğrencilerimiz de sınavlarda başarı göstererek başarılarıyla bizleri gururlandıracaktır.” şeklinde konuştu.

Subaşı Belediyesi sınavlara hazırlanan 12. sınıflar ve mezuna kalan lise öğrencilerine; çeşitli içeriğe sahip online dershane için öğrenciler platforma internet üzerinden giriş yapılabilecek. Talepte bulunan öğrencilere giriş bilgileri belediye tarafından verilecek. Sistem öğrencilere TYT-AYT Eşit Ağırlık, Sayısal ve Sözel Tüm Konu Testleri ve Deneme Sınavları gibi imkanlar sunacak. Evinde bilgisayar ve tablet bulunmayan öğrenciler ise Subaşı Belediyesi Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki bilgisayar salonundan faydalanabilecek.

Editör: Manşet Gazetesi