Başkan Canbay’dan Subaşı’na TOKİ müjdesi Başkan Canbay’dan Subaşı’na TOKİ müjdesi

CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar’ın başkanlığındaki heyetle birlikte, çeşitli temaslarda bulunmak üzere KKTC’ye gitti. Heyet, Gazimağusa’daki Kapalı Maraş bölgesinde ziyaretler gerçekleştirdi. Bölgeye gerçekleşen ziyarete, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre ile Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu da eşlik etti.

Kapalı Maraş hakkında bilgi aldı

Heyet, Kapalı Maraş’ta bölge hakkında yetkililerden bilgi alarak vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Burada konuşan CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, bölgenin KKTC’nin egemenliği altında açılmasının önemine vurgu yaptı.

CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan’ın da aralarında yer aldığı TBMM Milli Savunma Komisyonu heyeti, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre ve Başbakan Ünal Üstel ile de bir araya geldi. Görüşmelerde, Türkiye-KKTC ilişkileri, Kıbrıs sorunu, Doğu Akdeniz’deki gelişmeler ve savunma işbirliği konuları ele alındı.

Ziyaretin son derece verimli ve başarılı geçtiğini belirterek, KKTC’nin her zaman Türkiye’nin yanında olduğunu ve Türkiye’nin de KKTC’yi desteklemeye devam edeceğini söyleyen Becan, KKTC’nin hak ve çıkarlarını korumak için mücadele eden tüm Kıbrıslı Türklere selam ve saygılarını iletti.