Düzenlenen etkinliğe İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğünden Çevre Mühendisi Tuğçe Soyaslan, Jeoloji Mühendisi Aysun Ulutaş, TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir ve Kadıköy Mahalle Sorumlusu Özcan Demir katıldı.   

Yalova Orman İşletme Müdürlüğünden temin edilen defne fidanlarını Ahmediye Köyü Muhtarı Nedim Başkurt ve ekibi tarafından açılan çukurlara Hürriyet Ortaokulu 6B Sınıfı öğrencileri ve Öğretmenleri Gülcan Feyzioğlu  ile birlikte fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi. Fidanlara can suyu verilmesinden sonra alanda yapılan çevre temizliği etkinliği sonrasında sonrası hatıra fotoğrafı çekildiler.

TEMA gönüllüsü oldular

Hürriyet Ortaokulu Öğrencileri TEMA Gönüllüsü oldu. Gönüllü kart ve rozetlerinin ilk fırsatta öğrencilere teslim edileceği açıklandı. TEMA Vakfı İl Temsilcisi Arzu Demir etkinlikle ilgili “Vakfımızca yürütülen ağaçlandırma projeleri ve Erozyonla mücadele olmak üzere ormanların ve sunduğu hizmetlerin korunması ile ağaçlandırma çalışmalarının önemi konusunda halkta farkındalık yaratılması amacı ile sürdürülen örnek çalışmalardır. Yalova coğrafi olarak Türkiye’nin en küçük vilayeti. Bizim toprağımız çok değerli. Ciddi bir yapılaşma baskısıyla karşı karşıya. Tarım topraklarının ülkemiz için önemini biliyoruz, bunun için toprağını işlemek lazım, ekmek lazım. Bollukla, bereketle şenlendirmek lazım, bunun içinde yeni yapılan göletin çevresindeki alan çok kıymetli. Muhtarımızın da destekleri ile alanda takibimiz devam edecek. Gölet sayesinde 200 dekarlık tarım arazisinin sulaması gerçekleşecek” dedi.  

Yalova Bonsai Müzesi’ni gezdiler

Fidan Dikim etkinliği sonrası öğrenciler ile birlikte yeni açılan Yalova Bonsai Ağaç Müzesi’ne geçildi. Demir burada yapılan geziyle ilgili “Kadıköy Belediyesi tarafından Yalova İl Özel İdaresi'ne tahsis edilen yaklaşık 2 dönümlük araziye kurulan Yalova Valiliği ve Yalova İl Özel İdaresi ortaklığıyla Yalova’mıza kazandırılan Türkiye’nin ilk Avrupa’nın en büyük müzesini gezdik. Müze Müdürümüz Hatice Soyugüzel’e bize eşlik etmesinden dolayı ve Bonsai Müzesi Küratörü Osman Çalışkan’a bilgilendirmelerinden dolayı teşekkür ederiz.  Atatürk`ün Termal ilçesindeki Arboretum ile Hayrettin Karaca`nın kurduğu Arboretumun ardından bonsai müzesi ile bu alandaki farkındalığı bir üst noktaya taşıdı. Toprak Dedemiz Hayrettin Karaca’nın da pek çok ağacının bulunduğu emsalsiz müze de Öğrenciler oldukça keyifli zaman geçirdiler” ifadelerini kullandı. 

Otoyolda katliam gibi kaza: 2 ölü 6 yaralı Otoyolda katliam gibi kaza: 2 ölü 6 yaralı

Editör: Manşet Gazetesi