Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıkıcı etkilerini yaşayan 11 ilde, yaklaşık 3 milyon 920 bin öğrenci ve 220 öğretmen ile depremzede halkın yaralarının sarılması için bir seferberlik anlayışı içerisinde faaliyetler yürütüldü. Millî Eğitim Bakanlığınca 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen deprem felaketinin ardından devlet teşkilatı, STK’lar, dernekler, sivil toplum kuruluşları, okul aile birlikleri, şirketler tüm ülke tek yürek tek yumruk oldu. Yalova Özel Uzmanlar Koleji Okul Aile Birliği de depremin seneyi devresinde oradaki kardeşlerini unutmadı. Yalova Uzmanlar Koleji, 1.dönem sonu anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu ve Fen liseleri olarak tüm kampüslerinde bir kermes gerçekleştirdi. Depremzede çocuklara okul kırtasiye malzemesi, kitap, defter ve ayakkabı yardımına bulundular.

Sonsuz teşekkür ederiz

Paylaşma duygusunun en güzel öğrenme şeklinin yaşayarak öğrenileceğinden bahseden Uzmanlar Koleji Yöneticileri “Bu değerli projeye desteklerden dolayı okul velilerimize, öğrencilerimize ve okul aile birliğimize sonsuz teşekkür ederiz" dediler. Her zaman akademik başarılarıyla ismini duyuran Uzmanlar Koleji yöneticileri; sosyal projelere son derece önem verdiklerini, eğitimin ayrılmaz parçası olan manevi değerleri daima ilk sırada tutacaklarının da altını çizdiler.

Selim Işılak’tan ara tatil açıklaması Selim Işılak’tan ara tatil açıklaması

Okul Aile Birliği ise bu projenin ilk adımının depremle başladığını ve her zaman yeni projelerle çalışmalarına devam edeceklerini belirttiler. Okul Aile Birliği Başkanı Burçak Tekin, “Proje boyunca çok duygulu anlar yaşadıklarını ve okul yönetiminin de kendilerine her zaman destek verdiğini" sözlerine ekledi.