İşte Yalova Valiliğinden yapılan açıklama:

İlimizde Ramazan Bayramının huzur ve güven içerisinde geçirilmesini sağlamak üzere aşağıdaki tedbirlerin alınmasına gerek duyulmuştur;

1. Ramazan Bayramı tatili 09/04/2024 Salı günü saat 13.00’de başlayıp, 12/04/2024 Cuma gü-nü saat 24.00'de sona erecektir.

2. Vatandaşların Ramazan Bayramı alışverişlerini rahatlıkla yapabilmelerini sağlamak maksadı ile Belediyeler gerekli tedbirleri alacaklar ve alışveriş mahallerinde zabıta denetimlerini yoğunlaştırarak vatandaşların herhangi bir haksız kayba uğramalarını önleyeceklerdir.

3. Bayram süresince yangın, su arızaları ve temizlik konularında gerekli tedbirler alınarak bu konuda nöbetçi ekiplerin oluşturulması ilgili belediyelerce sağlanacaktır.

4. Bayram tatili süresince Maliye ekiplerince piyasa denetimlerinin yapılabilmesi için gerekli tedbirlerin alınması İl Defterdarlığınca sağlanacaktır.

5. Maliye ve Belediye ekiplerince İlimizdeki eğlence yerlerinde gerekli denetimlerin yapılması sağlanacaktır.

6. Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. Yalova İl Müdürlüğünce tatil süresince her türlü elektrik arızalarına karşı nöbetçi ekipler oluşturularak gerekli tedbirlerin alınması sağlanacaktır.

Yalova'da silahlı kavga dehşeti: 1 yaralı Yalova'da silahlı kavga dehşeti: 1 yaralı

7. Tatil süresince İl Sağlık Müdürlüğünce gerekli sağlık tedbirleri alınacak, acil servis yeterli halde bekletilecektir.

8. Emniyet ve Jandarma bölgelerinde vuku bulması muhtemel olaylara karşı gerekli emniyet ve trafik tedbirleri alınarak halkın huzur ve sükûn içerisinde Ramazan Bayramı tatilini geçirmeleri temin edilecektir. Alınacak trafik tedbirleri ve trafik güvenliği için insansız hava aracı (Drone) ile takibinin yapılması sağlanacaktır.

9. Tatil süresince meydana gelebilecek ölüm olaylarında vatandaşların cenaze işlemlerini yapabilmelerini sağlamak üzere Belediyeler, Sağlık Müdürlüğü ve Devlet Hastanesi Başhekimliği ile iş birliği yaparak gerekli tedbirlerin alınması sağlanacaktır.

10. Yalovalı vatandaşlarımızın mutlu bir Ramazan Bayramı tatili geçirmeleri için yukarıdaki tedbirler alınmış olup, muhtemel aksaklıklara karşı vatandaşlarımız istek ve şikâyetlerini aşağıdaki telefon numaralarına bildireceklerdir.